وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت:

باید تلاش کنیم تا بر تحریم ها غلبه کنیم

دکتر مسائلی گفت: میزان مطالبات مربوط به حوزه تجهیزات پزشکی به زودی مشخص خواهد شد. 

به گزارش وبدا، دکتر رضا مسائلی مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در نشست بیست و یکمین نمایشگاه ایران هلث با بیان اینکه وزارت بهداشت تمام تلاشش را خواهد کرد تا نواقص موجود در حوزه تجهیزات پزشکی برطرف شود، اظهار داشت: با توجه به مشکلات موجود و شرایط فعلی کشور باید تلاش کنیم تا به بهترین شکل بر تحریم ها غلبه کنیم.

وی تصریح کرد: علاوه بر وجود مشکلاتی مانند قیمت گذاری و نظام بانکی، با تهدید بیرونی و تحریم های احتمالی روبرو هستیم بنابراین باید در راستای حل مشکلات گام برداریم و به گونه ای عمل کنیم تا مواد اولیه مورد نیاز تجهیزات پزشکی جهت ارائه خدمت در نظام سلامت تأمین شود.

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت یادآور شد: میزان مطالبات مربوط به حوزه تجهیزات پزشکی به زودی مشخص خواهد شد، اما برخی از شرکت ها از سال 1394 مطالبات پرداخت نشده ای دارند و در این راستا طبق ابلاغیه وزیر بهداشت، مقرر شد که از طریق دانشگاه ها و شرکت ها، مطالبات حوزه تجهیزات پزشکی پیگیری و به زودی میزان دقیق مطالبات مشخص شود.

دکتر مسائلی ادامه افزود: با توجه به اینکه تراکم بدهی ها از سال های گذشته وجود داشت و در حوزه تأمین ارز و نقدینگی در بخش تولید و واردات با مشکلاتی روبرو بودیم، مدت زمان پرداخت بدهی ها افزایش یافت و با توجه به دستور وزیر بهداشت به طور جدی پیگیر حل این مشکلات خواهیم بود.

قبادی، معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران  در بخش دیگر این نشست، اظهار داشت: هدف اصلی و تعریف شده این رویداد، حمایت از کالای ایرانی است و خوشبختانه با توجه به این رویکرد شاهد افزایش 10 درصدی مشارکت کنندگان در بخش ریالی بودیم و در راستای برگزاری هر چه بهتر بیست و یکمین نمایشگاه ایران هلث، با همکاری 500 بنگاه اقتصادی در حوزه تجهیزات پزشکی همزمان کنفرانس‌ ها و کارگاه های آموزشی بسیاری در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه افزود: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کالای ایرانی و با توجه به کاهش تعداد مشارکت کنندگان خارجی که تهدیدی برای نمایشگاه به حساب می آمد، با برنامه ریزی های صورت گرفته تلاش شد در بحث جانمایی و قیمت گذاری، اولویت با کالاهای ایرانی باشد.

معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران  در  پایان خاطرنشان کرد: پس از صدور مجوز نمایشگاه، شورای سیاست گذاری تشکیل شد تا با اعتقاد به خرد جمعی و کار تیمی تشکل های صنفی مرتبط با موضوع نمایشگاه را در جهت برگزاری هر چه بهتر این رویداد فراخواندیم و با شعار ایران هلث، نمایشی بی نظیر برای ارتقای سلامت جامعه و هم افزایی بخش های خصوصی و دولتی و اعتقاد به اصل 44، موفق شدیم کم حاشیه ترین نمایشگاه را در میان ادوار گذشته این رویداد برگزار کنیم.

گفتنی است در این نشست، دکتر قربانی نائب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، سرپرست اداره صادرات دفتر تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و نمایندگانی از صنف تجهیزات پزشکی نمایشگاه ایران هلث نیز حضور داشتند. همچنین اعلام برنامه ها و رویکردهای بیست و یکمین نمایشگاه ایران هلث و بررسی مشکلات فعالین این حوزه از جمله اقدامات انجام شده در این نشست بود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٧ - ١٠:٣٣ / شماره خبر: ١٧٧٥٨٣ / تعداد نمايش: 925

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج