وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون پرستاری وزارت بهداشت:

اجرای طرح فرایند پرستاری در اولویت برنامه های معاونت پرستاری است

دکتر حضرتی گفت: آمار بالای نقش پرستاران در پژوهش و تحقیقات، باعث مسرت و مباهات است.

به گزارش وبدا، دکتر مریم حضرتی  در نخستین اجلاس روسای دانشکده های پرستاری و مراکز تحقیقات پرستاری دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، با بیان اینکه طرح های ویژه ای برای ارتقای شاخص های پرستاری در معاونت پرستاری در دست اقدام است، اظهار داشت: اجرای طرح فرایند پرستاری در اولویت معاوت پرستاری است.

دکتر حضرتی با ارائه گزارشی از وضعیت دانشکده های پرستاری، بیان کرد: در 187 دانشکده و مراکز آکادمیک پرستاری، یک هزار و 940 عضو  هیات علمی و   44 هزار  و 350 دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی حضور دارند.

وی افزود: در سال تحصیلی جاری نیز بیش از 11 هزار دانشجو در مقاطع مختلف پرستاری پذیرش شده اند.

معاون پرستاری وزیر بهداشت، آمار بالای نقش پرستاران در پژوهش و تحقیقات را باعث مسرت و مباهات دانست و تصریح کرد: تولید علم یک مساله است و چگونگی استفاده از آن در جهت تولید قرار دادن مساله دیگری است. در این خصوص اقدامات خوبی در بورد پرستاری در دست اقدام است. 

دکتر حضرتی توسعه مراکز مراقبت های پرستاری در منزل و مراقبت های تسکینی، تدوین آیین نامه جهت تاسیس مراکز مراجع مراقبت های پرستاری، جایگاه پرستاران در مراکز جامع سلامت و کلینیک های پرستاری را از اقدامات معاونت پرستاری در 8 ماه گذشته دانست.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٥:١٩ / شماره خبر: ١٧٦٦٩٣ / تعداد نمايش: 1212

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج