وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران:

محصولات تولیدی شرکت ماکوفارما می تواند نیاز منطقه را تامین کند

مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران گفت: تعداد کارخانه های تولید کیسه خون در جهان، کمتر از انگشتان دست است و فقط شرکت های بزرگ و دارای واحدهای تحقیق و توسعه، توانسته اند در بازار بمانند.

به گزارش وبدا، دکتر علی اکبر پورفتح الله در آیین بهره برداری از کارخانه ماکوفارما فردآور؛ بزرگترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه در منطقه ویژه اقتصادی پیام کرج، اظهار داشت: چندین بار در کشور تصمیم به تولید کیسه خون گرفتیم اما ناموفق بودیم چون تولید این محصول، نیازمند سیستم بسیار پیچیده ای است و تولید، بدون انتقال دانش و تکنولوژی امکان پذیر نبود.

وی با بیان اینکه ایران یکی از بزرگترین مصرف کنندگان کیسه خون در منطقه است، افزود: کشور ما موقعیت ویژه ای در منطقه دارد و محصولات تولیدی این شرکت می تواند نیاز منطقه را تامین کند.
مدیرعامل سازمان انتقال خون تاکید کرد: ایران از شرکت ماکوفارما 17 میلیون ست کیسه خون خریداری کرده بود و با مشارکت شرکت پیشرو تشخیص فردآور تصمیم بر این شد که به جای واردات کیسه خون، در ایران اقدام به تولید کنیم.

دکتر پور فتح الله در پایان یادآور شد: تولید کردن محصول در شرایطی که رویکرد واردات در کشور، غالب است، کار دشواری است و از شرکت فردآور که بستر واردات را تبدیل به تولید و اشتغال کردند، تشکر می کنم چراکه این کار، بسیار ارزشمند است./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٢:٣٤ / شماره خبر: ١٧٦٦٩١ / تعداد نمايش: 889

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج