وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

استاندار خراسان رضوی:

موضوع سلامت مطالبه عمومی مردم شود

 
 استاندار خراسان رضوی با تاکید بر تبدیل موضوع سلامت به خواست عمومی مردم گفت: راه رسیدن به این موفقیت در حوزه های اجتماعی و پیشگیری است.
 
به گزارش وبدا، مهندس رشیدیان در نخستین مجمع سلامت استان خراسان رضوی در مجتمع آموزشی پژوهشی سپید خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین عوامل قوام و دوام جوامع، گسترش خیر اندیشی، خیر خواهی و رفتار های خیرانه است.
 
وی با تاکید بر نگاه نظام دینی و اعتقادی کشور در حوزه امور خیر گفت: سلامت یک امر اجتماعی و همه این را قبول دارند و باید با همدلی و همگرایی در این خصوص حرکت کنیم.
 
مهندس رشیدیان با تاکید بر فراگیری و حرکت مشورتی در حوزه اجتماعی سلامت بیان داشت: سلامت در حوزه های جسمانی، روانی، اجتماعی، روحی و معنوی باید مورد توجه زندگی مردم، مسئولان و همه آحاد جامعه قرار گیرد و تغییر و تحول در سبک زندگی می تواند ما را در این حوزه یاری کند.
 
استاندار خراسان رضوی اذعان داشت: ۸۵ درصد از مرگ و میر ها در جامعه به امراض غیر واگیر باز می گردد و باید تمام سازمان ها و نهادها در حوزه های تغذیه، آب و هوا، سلامت روان، محیط زیست، تحرک و ورزش، اشتغال و پزشکی در این خصوص وارد عمل شوند.
 
رشیدیان خواستار ورود مبحث سلامت در میان محلات، پیش دبستانی ها و دبستان ها، رسانه های گروهی و خانواده ها شد و اظهار داشت: خراسان رضوی ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه های پزشکی، درمانی، گردشگری سلامت و توریسم درمانی دارد و در این خصوص به عنوان یک قطب در کشور مطرح می باشد اما برای موفقیت علیرغم ارائه سلامت همراه با کیفیت در درمان باید سلامتی را به موضوعی عمومی تبدیل کنیم.
 
وی در پایان با تاکید بر موفقیت های حاصل شده در حوزه سلامت روان بیان داشت: بر اساس تاکیدات رییس جمهوری در مجمع عمومی سلامت، باید این حوزه تبدیل به خواست عمومی مردم شود و توصیه های تخصصی را به متخصصان بسپاریم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٢٤ فروردين ١٣٩٧ - ٠٩:٣٩ / شماره خبر: ١٧٥٣٣٤ / تعداد نمايش: 1080

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج