وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

تشکیل مجامع سلامت یکی از ابتکارات بی نظیر وزارت بهداشت است

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: وزیر بهداشت دولت یازدهم موفق شده است سه ابتکار بی نظیر شامل برنامه تحول نظام سلامت، ایجاد معاونت اجتماعی و تشکیل مجامع سلامت در استان ها را به مرحله اجرا در آورد.
 
به گزارش وبدا، دکتر محمد رضا دارابی در نخستین  مجمع سلامت استان خراسان رضوی در مجتمع آموزشی پژوهشی سپید اظهار داشت: برنامه تحول نظام سلامت با بسته های ۱۲ گانه خود تلاش در مسیر ارتقای سلامت مردم دارد و ایجاد معاونت اجتماعی نیز به منظور نهادینه کردن فعالیت های اجتماعی و مشارکت همه نهادها در امر سلامت بوده است.
 
وی، به تشکیل مجامع سلامت در استان ها و شهرستان ها اشاره کرد و افزود: ریاست این مجمع بر عهده استانداران و فرمانداران می باشد که تلاش عمده آن نیز اجتماعی کردن امر سلامت است.
 
دکتر دارابی خاطر نشان کرد: این اقدام مفید اجتماعات بسیاری را گرد هم جمع کرد و تلاش دارد تا ما را به عنوان واسطه های حفظ سلامت مردم در کنار مردم قرار دهد.
 
وی به محورها و اهداف عمده مجامع سلامت استان پرداخت و بیان داشت: پرداختن به مقوله سلامت و ایجاد آن در زمینه های جسمی، معنوی و روانی، نگاه به شعار سازمان بهداشت جهانی و پوشش همگانی سلامت برای همه در همه جا، تایید بر مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت با تاکید بر حذف مولفه های منفی و تقویت مولفه های مثبت، نهادینه کردن سازمان هایی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در امر سلامت دخالت دارند، بررسی سیمای بیماری های استان خراسان رضوی و اولویت های آن، ضرورت اجرای نقشه جامع سلامت استان و حرکت به سوی کنترل بیماری های غیر واگیر با مشارکت همگانی، تاکید بر موضوع سلامت محور شدن برنامه ها، ایجاد گفتمان اجتماعی شدن سلامت عمومی در مراکز آموزشی، خانواده ها و افراد، تقدیر از شرکای سلامت و استفاده از نقش بی بدیل صدا و سیما، رسانه ها، خبرنگاران ، فضای مجازی، شبکه های اجتماعی و روابط عمومی کلیه موسسات در جهت حفظ سلامت مردم از جمله این اهداف می باشد.
 
دکتر دارابی در پایان ضمن امیدواری برای دستیابی به اهداف تعیین شده، گفت: این نکته را نباید فراموش کرد که سلامت از خود مراقبتی آغاز می شود و مسئولان باید برای حفظ و ارتقای آن برای مردم برنامه ریزی مدونی داشته باشند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٢٤ فروردين ١٣٩٧ - ٠٧:٤١ / شماره خبر: ١٧٥٣٢٩ / تعداد نمايش: 1062

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج