وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

آيت الله علم الهدي در مجمع سلامت استان خراسان رضوی:

سلامت گره خورده با تخصص طب است

آيت الله علم الهدي گفت: سلامت گره خورده با تخصص طب است و جز این با هیچ چیزی تامین نمی شود.
 
به گزارش وبدا، آيت الله علم الهدي در نخستین  مجمع سلامت استان خراسان رضوی در مجتمع آموزشی پژوهشی سپید با بیان این مطلب گفت: ما در قرآن آیه ای داریم که ارزشمندترین زندگی ها را زندگی اهل ایمان و عمل صالح میداند، عمل صالح تنها انجام کار خوب نیست، کارخوب ویژه ای است که آمیخته با ایمان و همراه باورمندی خدا باشد.
 
وی با اشاره به این که کار خوب اگر پشتوانه خداباوری نداشت انگیزه مادی دارد چون دربرابرش منفعت مادی و اجتماعی یا سیاسی برای افراد منظور است، افزود: کار خوب همراه با ایمان برای رضای خدا است، امروز در تمام دنیا تشکیلات خیریه سلامت وجود دارد اما چون پشتوانه ایمان را ندارد موقت و ‌محدود است چون برای رضای خدا نیست و منفعت مادی دارد.
 
آيت الله علم الهدي در ادامه گفت: امتیاز شما پشتوانه ایمان و خداباوری است، شعار سازمان بهداشت جهانی در شکل عام و کلی اش به شکلی که در اینجا اجرا می شود در هیچ جای دنیا اجرا نمی شود چون تضمین این تامین سلامت در اینجا ایمان به خدا و خداباوری است و این امتیاز شما است.
 
وی همچنین گفت: نباید جریان سلامت و جان مردم ملعبه بینش ها و جریانات خاص شود چون جریان سلامت با سایر بافت های اجتماعی قابل مدیریت و اجرا نیست.
 
آيت الله علم الهدي با بیان این که باید پذیرفت اگر مسئله ای به نام طب اسلامی داشتیم ائمه به طبیب مراجعه نمیکردند نمونه اش طبیب کافری است که با مراجعه امام صادق(ع)به این طبیب برای درمان، طبیب کافر مسلمان شد چون منبع اسلام امام صادق(ع)هستند، افزود: سلامت گره خورده با تخصص طب است و جز این با هیچ چیزی تامین نمی شود، خدا شفا میدهد اما با ابزارش، این تخصص طبیب است که با اراده حق و ابزار طبیب شفای بیمار را سبب می شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٣ فروردين ١٣٩٧ - ١٨:١٥ / شماره خبر: ١٧٥٣٢٨ / تعداد نمايش: 1289

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج