وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون درمان وزارت بهداشت اعلام کرد:

آمادگي بيمارستان ها و اورژانس براي پذيرش مصدومان در مراسم شب چهارشنبه آخر سال


معاون درمان وزارت بهداشت با بيان اينكه تمامي بيمارستان ها آمادگي پذيرش مصدومان حوادث مراسم چهارشنبه آخر سال را دارند، بر حضور متخصصين مقيم و تعيين تكليف بيماران در بيمارستان ها تاكيد كرد.

دكتر قاسم جان بابايي در گفت و گو با وبدا درخصوص تمهيدات درماني بيمارستان ها و آماده باش اورژانس در مراسم چهارشنبه آخر سال، گفت: تمامي تمهيدات لازم براي امدادرساني به مردم در آخرين چهارشنبه سال انديشيده شده است.

وي با بيان اينكه بيمارستان ها و اورژانس آمادگي لازم براي پذيرش و درمان مصدومان را دارند، خاطرنشان كرد: امسال نیز آمبولانس‌ های اورژانس پیش بیمارستانی در میدان ‌ها و نقاط پرتراکم شهری و ایمن، جهت امدادرسانی سریعتر به مصدومان مستقر خواهند بود و همچنین تمامی بیمارستان ‌ها جهت پذیرش مجروحان و مصدومان احتمالی آمادگی کامل داشته و تمامی متخصصان مقیم در اورژانس‌های بیمارستان و تعیین تکلیف بیماران حضور خواهند داشت.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: برنامه مشخصی برای آماده باش بیمارستان های دولتی و خصوصی و همچنین اورژانس پیش بیمارستانی، در چهارشنبه آخر سال تدارک دیده شده است.


وي ادامه داد: در هر صورت، ما از حیث وظیفه سازمانی خودمان این آمادگی را برای اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی، مراکز سوانح و سوختگی در بخش دولتی و خصوصی، تمهیدات لازم را پیش بینی کرده ایم و امیدواریم مردم عزیز كشورمان به گونه ای چهارشنبه آخرسال را برگزار کنند كه به خود و ديگران آسيب نزنند. همچنین به گونه ای از فرزندان شان مراقبت کنند، که امسال حادثه ای نداشته باشیم و تمهيدات ما فقط جنبه آمادگی داشته باشد.

دكتر جان بابايي خاطرنشان كرد: به اين منظور یک دستورالعمل برای دانشگاه ها ارسال شده است تا هماهنگی کامل جهت ارائه خدمت به هموطنان داشته باشیم.

وي درخصوص اين دستورالعمل توضيح داد: دستورالعمل آماده باش تمامی بیمارستانها جهت پذیرش مصدومین و مجروحین احتمالی از تاریخ ١٩ اسفندماه تا ٢٤ اسفندماه، حضور متخصصین مقیم در اورژانس های بیمارستان ها، تعیین تکلیف کمتر از 6 ساعت بیماران به منظور ایجاد فضای کافی جهت حضور مجروحین احتمالی، دپوی اقلام مصرفی و غیر مصرفی مرتبط در اورژانس بیمارستانها در تاریخ مذکور، حضور متخصصین طب اورژانس و متخصصین بیهوشی در بیمارستان های پذیرنده بیماران ترومایی و دسترسی سریع به متخصص ارتوپدی، جراحی عمومی و همچنین فوق تخصص های مورد نیاز را به دانشگاه ها تاكيد و متذكر مي شود. /٢٠٧

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٦ - ١٦:١٧ / شماره خبر: ١٧٤٣٨٣ / تعداد نمايش: 1547

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج