وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت وزارت بهداشت خبر داد:

اجرای برنامه سلامت نوروزی با تشکیل بیش از ١٥٠٠تیم بهداشتی و حضور ٥ هزار کارشناس

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای برنامه سلامت نوروزی با تشکیل بیش از ١٥٠٠تیم و ٥ هزار کارشناس در سطح کشور خبر داد و گفت: امیدواریم نظارتهای تیم های بهداشتی باعث شود تا مسافران در ایام تعطیلات نوروز، با خیالی آسوده به نقاط مختلف کشور سفر کنند.

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا رئیسی در دومین روز سفر خود به استان هرمزگان و در مراسم آغاز برنامه سلامت نوروزی استان، با اشاره به ارتقاء و توسعه بهداشت هرمزگان گفت: استان هرمزگان یکی از استان هایی است که توسعه آن جزو اهداف اصلی طرح تحول نظام سلامت می باشد و پروژه های متعددی درحوزه بهداشت این استان تعریف شده است که در این سفر از روند پیشرفت پروژه ها و همچنین برنامه هایی که برای پیشرفت شاخص های بهداشتی صورت گرفته، بازدیدهایی انجام شد.

وی با اشاره به بازدیدهای روز گذشته خود از مراکز بهداشتی درمانی ایسین، تازیان و مرکز خدمات جامع سلامت پیامبر اعظم(ص) ابراز کرد: خوشبختانه اتفاقات خیلی خوبی در سطح استان صورت گرفته است و با همکاری و همدلی که بین مسئولین استان وجود دارد و تیم بسیار خوبی که در دانشگاه مستقر است، شاهد روند رو به رشد درحوزه بهداشت استان خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: بیش از یک هزار و 400 مرکز بهداشتی درمانی در این چند سال مورد بازسازی و بهسازی قرار گرفته، بیش از 183 پروژه به بهره برداری رسیده است و بیش از 350 پروژه هم در حال ساخت است .

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در رابطه با شاخص های حوزه بهداشت هم نسبت به قبل پیشرفت خیلی خوبی وجود دارد؛ اما جا دارد که کارهای بیشتری در این حوزه انجام شود.

وی با اشاره به چشم اندازهایی که در حوزه بهداشت وجود دارد، گفت: امیدواریم به زودی شاهد ارتقای بسیار خوب شاخص های بهداشت در سطح کشور باشیم؛ کما اینکه هم اکنون استان هرمزگان در برخی از شاخص ها از جمله دندانپزشکی و سلامت دهان و دندان نمونه و ممتاز است و امیدواریم که این موفقیت مستمر باشد.

دکتر رئیسی با اشاره به اجرای طرح سلامت نوروزی بهداشت محیط گفت: تلاش هر ساله همکاران ما در حوزه بهداشت محیط، بر هیچ کس پوشیده نیست و استان هرمزگان هم یکی از استان هایی است که معمولاً مسافرین زیادی به آن مراجعه می کنند. شاهد هستیم که تیم های زیادی در سطح استان تشکیل شده و از 15 اسفندماه بر اساس ابلاغیه ای که از سوی وزارت بهداشت ارسال شده، فعالیت خودرا به صورت رسمی از امروز آغاز کرده اند.

وی افزود: بیش از 70 تیم در استان تشکیل شده و قریب به 200 نفر هم در این تیم ها فعالیت دارند؛ نظارت بر اماکن حساس عرضه مواد غذایی، اسکان و نظارت بر آب و فاضلاب هم از نظر بهداشت محیط، جزو اهداف اصلی است که خوشبختانه طی دو سال گذشته به دلیل مجهز شدن کارشناسان ما به دستگاههای پورتابل و آزمایشات قابل حمل که در محل می توانند انجام دهند، شاهد تاثیرگذاری بیشتری در این زمینه هستیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ابراز کرد: همه اماکن تحت کنترلهای بهداشتی هستند و یکی از کارهای اصلی این است که با همکاری استانداری، شهرداری و سایر دستگاههای اجرایی بتوانیم امنیت را از نظر بهداشت محیط فراهم کنیم.

وی در خصوص تفاوت روند نظارت بهداشت محیط با سال قبل گفت: نسبت به سال گذشته دو اتفاق افتاده؛ یکی اینکه تجربه سال گذشته را داریم و دستگاههای پرتابلی که در اختیار داریم، بسیار مؤثر بودند؛ زیرا در سال های قبل، جواب آزمایش ها دیرتر مشخص می شد ولی با وجود این دستگاه ها، خیلی سریع تر نسبت به قبل و در محل آزمایش انجام می شود و این فوق العاده است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت اضافه کرد: امسال تجهیزات بیشتری در سراسر کشور توزیع شده و همچنین بار میکروبی هم اندازه گیری می شود و همچنین هماهنگی بسیار خوبی با معاونت غذا و دارو و نیز با شهرداری و سطح استانداری اتفاق افتاده است./216/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢١ اسفند ١٣٩٦ - ١١:١٠ / شماره خبر: ١٧٤٢٤٩ / تعداد نمايش: 1406

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج