وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

شناسایی 844 مادر باردار در مراجعه خانه به خانه مراقبین و داوطلبان سلامت زاهدان

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: از آغاز اجرای کمپین حامیان سلامت مادران با مراجعه خانه به خانه داوطلبان و مراقبین سلامت، 844 مادر باردار شناسایی شدند که به پایگاه های سلامت مراجعه نکرده بودند.

به گزارش وبدا، دکترسید مهدی طباطبایی اظهار داشت : کمپین حامیان سلامت مادران باردار با شعار " توسعه همه جانبه در گرو سلامت مادران" و با هدف ارتقای سلامت مادران باردار و افزایش پوشش مادران باردار مراقبت شده و همچنین شناسایی به موقع بارداری های پرخطر جهت ارائه خدمات مورد نیاز سلامت مادران در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان راه اندازی شده است.
وی ادامه داد : از آغاز کمپین حامیان سلامت مادران باردار خوشبختانه به همت تیم های سلامت، داوطلبان سلامت و مراقبین سلامت، تعداد زیادی از مادران باردار در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان شناسایی شده اند.
دکتر طباطبایی تصریح کرد: پس از بررسیهای لازم تعدادی از آنان مادران باردار پرخطر تشخیص داده شده اند که با تشکیل پرونده و ارجاع آنان به سطح دیگر برای کاهش خطر و ارتقای سلامت آنان اقدامات مراقبتی صورت می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به انجام واکسیناسیون خانه به خانه فلج اطفال کودکان زیر 5 سال در هفته اول اسفند ماه، همکاران مراقب سلامت، بهورزان و داوطلبین سلامت شهرستان از فرصت مراجعه خانه به خانه استفاده و اقدام به شناسایی 844 مادر بارداری کردند که تا آن زمان هرگز به پایگاه های سلامت شهری برای دریافت خدمات مراجعه نکرده بودند و بلافاصله در طی این مداخله مادران باردار شناسایی شده جهت دریافت مراقبت های دوران بارداری به پایگاه های سلامت ارجاع داده شدند.
معاون بهداشتی دانشگاه با اشاره به اینکه کمپین حامیان سلامت مادران باردار با قوت در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه خواهد یافت، افزود: از آغاز برنامه شاهد افزایش حامیان سلامت مادران باردار هستیم تا با اجرای این برنامه شاهد مرگ هیچ مادر بارداری در استان نباشیم.302/119

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢١ اسفند ١٣٩٦ - ١٠:١٦ / شماره خبر: ١٧٤٢٣٨ / تعداد نمايش: 1235

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج