وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی بالینی وزارت بهداشت:

توجه به زیرساخت های تاسیساتی بیمارستانی در اولویت است

مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی بالینی وزارت بهداشت با بیان اینکه در زمینه ارتقا هتلینگ اقدامات زیادی توسط مراکز صورت گرفته است، گفت: درحال حاضر توجه به زیرساخت های تاسیساتی بیمارستانی در اولویت است.

به گزارش وبدا، دکتر بهزاد کلانتری در اجلاس معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: طرح استحقاق سنجي الكترونيكي درمان بيمه شدگان در چهار استان مازندران، البرز، کرمان و شیراز آغار شده است، این طرح به منظور شناسايي پوشش بيمه اي فرد و همپوشاني بيمه اي صورت گرفته است، البته هر بیمارستانی که از لحاظ HIS کامل بوده و اعلام آمادگی کند، می تواند تحت سرویس قرار گیرد.

وی افزود: بازنگری بسته ترویج زایمان طبیعی نیز با هدف کاهش هرچه بیشتر تعداد سزارین ها صورت گرفته است که این بازنگری تا آخر هفته به دانشگاه ها ارسال خواهد شد تا با دریافت نقطه نظرات همکاران از 16 فروردین شیوه بازنگری شده آن اجرایی شود.

مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی بالینی وزارت بهداشت درخصوص ارتقای هتلینگ گفت: در زمینه ارتقا هتلینگ اقدامات زیادی توسط مراکز صورت گرفته است، با توجه به بازدیدهای صورت گرفته در حال حاضر توجه به زیرساخت های تاسیساتی بیمارستانی در اولویت است، لذا در این راستا با معاونت توسعه هماهنگی های لازم صورت گرفته است.

دکتر کلانتری ادامه داد: تفکیک کلینیک های ویژه با هدف ایجاد استقلال در این دسته از مراکز بوده که زمینه ساز رضایت هر دو گروه بیمار و پزشکان شده است، دانشگاه ها می توانند مراکز را با در نظر داشتن هر نوع شیوه مدیریتی واگذاری کنند، مناسب ترین عملکرد دانشگاه ها در این زمینه و در آینده از موارد قابل بررسی و قابل تقدیر خواهد بود.

وی درخصوص مراکز توانبخشی گفت: تاسیس مراکز جامع توانبخشی در هر استان با تعرفه دولتی و با مشارکت بخش خصوصی نیز بنابه نیاز باید با جدیت پیگیری شود، تا از آغاز سال آینده بحث واگذاری و جانمایی این مراکز با جدیت پیگیری شود./207/119

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢١ اسفند ١٣٩٦ - ١٠:١١ / شماره خبر: ١٧٤٢٣٧ / تعداد نمايش: 1217

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج