وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون اجتماعی وزیر بهداشت در تبریز:

تحقق سلامت همگانی و کاهش نابرابری‌ها، رویکرد وزارت بهداشت است

معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تحقق سلامت همگانی و کاهش نابرابری‌ها، رویکرد وزارت بهداشت است.

به گزارش وبدا، دکتر سید محمدهادی ایازی در نخستین مجمع سلامت آذربایجان شرقی گفت: سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی در دولت تدبیر و امید مورد توجه جدی است.
وی با بیان اینکه باید مردم را درگیر مساله سلامت کرد تا بسیاری از مشکلات این حوزه رفع شود، افزود: در سال جاری ۳۳۳هزار نفر در حوادث ترافیکی کشور مجروح و یک هزار و ۳۵۰نفر قطع عضو شدند که عامل انسانی نقش مهمی در این حوادث داشته است.
دکتر ایازی اظهار کرد: در اسناد بالادستی ملی بر مشارکت مردم در سلامت تاکید شده و باید این امر به‌عنوان یک قانون اعمال شود.
وی افزود: کانون سلامت محله به عنوان نقطه آغاز مشارکت‌های ساختارمند مردمی است و هدف از ایجاد آن استفاده از ظرفیت‌های مردمی است.
معاون اجتماعی وزیر بهداشت ادامه داد: مشارکت‌ها باید آگاهانه، داوطلبانه، مسئولانه و عادلانه باشد و باید بتوانیم در تمام محلات ظرفیت ایجاد کانون‌ها و مشارکت مردم را فراهم کنیم.
وی اضافه کرد: مجمع سلامت شهرستان و مجمع سلامت استان در راستای گسترش خودمراقبتی و اشاعه سبک زندگی صحیح تشکیل شده است.
دکتر ایازی با بیان اینکه وزارت بهداشت ۲۵درصد در حوزه مدیریت سلامت نقش دارد، گفت: نهادها و دستگاه‌های مختلف حدود ۷۵درصد در حوزه سلامت نقش دارند.
وی با بیان اینکه سواد سلامت مردم با تشکیل مجمع‌ها افزایش می یابد، افزود: فلسفه مجمع شهرستانی و تشکیل کانون‌های سلامت زندگی سالم است.
معاون اجتماعی وزیر بهداشت در ادامه سفر خود از بيمارستان سوختگی سینا كه با مشاركت خيرين ساخته شده است بازدید کرد. همچنین بازدید از مركز ۱۲۰تخت‌خوابی خیرساز دياليز بیمارستان امام رضا (ع) و عيادت از بيماران؛ بازديد از مركز پيوند خیرساز دانشگاه علوم پزشكی تبريز؛ بازدید از مركزNICU كه توسط خيرين احداث شده است؛ بازدید از بيمارستان ۵۴۰تخت‌خوابی كودكان كه توسط نیکوکار ارجمند، مردانی آذر، که در حال ساخت است؛ بازدید از بيمارستان الزهرا (س) "مركز جامع بانوان" كه توسط نیکوکار ارجمند، نوبری، ساخته شده است و بازدید از بيمارستان در حال ساخت ۱۰۰۰تخت‌خوابی تبريز از دیگر برنامه های معاون اجتماعی وزارت بهداشت در سفر به تبریز بود.
گفتنی است نشست با كاركنان معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشكی تبریز نیز از دیگر برنامه های دکتر ایازی در این سفر بود./230/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٦ - ١٣:٥١ / شماره خبر: ١٧٤١٩١ / تعداد نمايش: 1277

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج