وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت :

باید در حوزه تولید و ارتقای کیفیت تجهیزات پزشکی تلاش کنیم/ حدود ۱۰۰۰ شرکت تولید کننده تجهیزات پزشکی، در کشور فعالیت می کنند


مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در بازدید از شرکت تولیدی دستکش حریر ایران تاکید کرد: باید در حوزه تولید و ارتقای كيفيت تلاش کنیم و نارسایی‌ها، باعث کاهش انگیزه تولیدکنندگان نباشد.

به گزارش وبدا، دکتر رضا مسائلی در مراسم افتتاحیه خطوط تولید جدید دستکش‌های معاینه و جراحی شرکت تولیدی دستکش حریر ایران ضمن تبریک دهه مبارک فجر، گفت: مسیری که این شرکت طی کرده، در طول دو دهه گذشته مسیر رو به رشد و قابل ملاحظه‌ای بوده است.

وی افزود: در حوزه تولید نزدیک به ۱۰۰۰ شرکت تولید کننده داریم که ۵۶۰ شرکت توانستند پروانه ساخت بگیرند و برخی تولیدکنندگان با تکنولوژی با کلاس خطر بالا نیز توانستند پا به عرصه تولید بگذارند.

دکتر مسائلی بیان کرد: تدابير مقام معظم رهبری در زمینه توجه به اقتصاد مقاومتی در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد و وزارت بهداشت در زمینه توجه به تولید، اقدامات عملی و اجرایی خوبی انجام داده است چرا که معتقدیم تولیدکننده باید به کیفیت و استانداردهای بین‌المللی توجه کند.

مشاور وزیر بهداشت در ادامه گفت: اوراق قرضه یکی از روش‌های تسویه حساب مالی است که همه نظام‌های مالی دنیا آن را دنبال می‌کنند. البته این روش، سختی‌های خود را دارد و امیدوارم برداشت‌های سلیقه‌ای در این زمینه كمتر شود.

دکتر مسائلی گفت: دولت یا باید از بانک مرکزی استقراض كند كه اين باعث تورم خواهد شد يا به همين روش تامين مالی را انجام دهد.

وی در پایان با بیان این که بیمه ها، بدهی‌ها را دیر پرداخت می‌کنند و ما شرمنده تولیدکنندگان می‌شویم، گفت: اگر قرار است قسمتی از پول تامين كنندگان را به صورت اوراق تسويه كنيم ادارات دولتی و بانک‌ها باید این اوراق قرضه را به عنوان وصول مطالبات خود بپذیرند./201

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢١ بهمن ١٣٩٦ - ٠٩:١١ / شماره خبر: ١٧٢٨٥٨ / تعداد نمايش: 1585

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج