وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

بازدید معاون آموزشی وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی البرز/١٥ درصد بودجه وزارت بهداشت به حوزه آموزش اختصاص یافت

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از زیر ساخت های آموزشی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی البرز بازدید کرد.
به گزارش وبدا، دکتر باقر لاریجانی از مجتمع آموزشی و درمانی امام علی (ع)، کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه، دانشکده داروسازی، مرکز آموزشی و درمانی کمالی و پردیس دانشگاه و ساختمان جدید دانشکده پزشکی بازدید کرد.
براساس این گزارش، نشست معاون آموزشی وزارت بهداشت با روسا، مدیران آموزشی و مدیران EDC دانشگاه علوم پزشکی منطقه 6 آمایشی کشور نیز در محل دانشگاه علوم پزشکی البرز برگزار شد.

١٥ درصد بودجه وزارت بهداشت به حوزه آموزش اختصاص یافت

دکتر لاریجانی در بازید از دانشکده داروسازی، بیمارستان کمالی و کلینیک تخصصی و فوق تخصصی امام علی(ع) شهرستان کرج، با بیان اینکه استان البرز در بخش بهداشت و درمان روند رو به رشدی دارد و خوشبختانه مجموعه های درمانی و آموزشی کرج رو به گسترش است، اظهار کرد: وضعیت بیمارستان های کرج توسعه یافته است.

وی با بیان اینکه تقویت مراکز آموزشی در استان البرز در دستور کار قرار دارد، افزود: علی رغم اینکه مدت زمان کمی از حرکت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز می گذرد اما گسترش خدمات این مجموعه متناسب با نیاز جمعیت واحدهای تخصصی، مطلوب است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت؛ در کرج به سبب داشتن ظرفیت ویژه در بخش تخصصی، می توان با سرعت بیشتری در جهت تربیت نیروهای متخصص حرکت کرد همچنین در جلسه اخیر شورای گسترش، رشته کودکان برای دانشگاه علوم پزشکی کرج تصویب شد و در نظر داریم زمینه برای تخصص های دیگر را نیز به سرعت فراهم کنیم.

دکتر لاریجانی از راه اندازی بیمارستان جامع زنان در کرج طی ماه های آتی خبر داد و تصریح کرد: امروز جلسه آمایش منطقه شش با حضور دانشگاه های علوم پزشکی کرج، قم، قزوین، زنجان و اراک برگزار می شود که در این جلسه گزارش عملکرد دانشگاه های حوزه منطقه شش ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه تشکیل این جلسات، جریانی است که از ابتدای سال جاری دنبال شده و در تمام مناطق آمایشی کشوری نیز انجام می گیرد، گفت: در شرایط فعلی بخش آموزش پزشکی جهت گیری خوب و مطلوبی را پیش گرفته است، این بخش در مرزهای دانش حرکت می کند اما باید تلاش ها را افزون تر کرد.

وی با بیان اینکه وضعیت پزشکی ایران در منطقه خوب است افزود؛ از طرفی از دانشگاه ها درخواست شده ماموریت گرا شده و افقی خاص را برای فعالیت های خود تبیین کنند تا بسترهای علمی و بین رشته ای با سرعت بیشتری تدوین شود، اعتبار بخشی دانشگاه های علوم پزشکی صورت گرفته و نتایج آن طی ماه جاری اعلام می شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت افزود: بدون شک جهت گیری در حوزه آموزش پزشکی باید هدفمند به دانشگاه های نسل جدید باشد تا جمهوری اسلامی ایران مرجع علمی منطقه در حیطه پزشکی شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه حداقل های استاندارد در تمام مراکز اموزشی و پزشکی لحاظ می شود و ۱۵ درصد بودجه وزارت بهداشت به بخش آموزش تخصیص پیدا می کند، اظهار کرد: در طرح تحول سلامت متناسب با زمان و نیاز کشور تغییرات و راهکارهای جدیدی اتخاذ خواهد شد./144/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٩ دی ١٣٩٦ - ١٢:٠٣ / شماره خبر: ١٧١٣٢٩ / تعداد نمايش: 1569

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج