وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت:

در زمینه تبلیغات برای جذب گردشگر ضعف ‌های زیادی داریم

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت با بيان اينكه در زمینه تبلیغات جهت جذب گردشگر ضعف‌های زیادی داریم، گفت: صنعت توریسم سلامت در کشور ما بیمار است و همه باید دست به دست هم دهیم تا این موضوع بهبود یابد.
  
 
به گزارش وبدا، دکتر علیرضا عسکری، در برنامه روی خط خبر شبکه خبر سیما با موضوع "گردشگری سلامت، لزوم احیا و چگونگی آن" گفت: ایران جایگاه بسیار مناسبی در حوزه بین‌المللی از لحاظ پزشکی و دارا بودن تکنولوژی‌های به روز دارد و در زمینه‌هایی همچون جراحيهاي پيشرفته قلب و چشم و ارتوپدي ،جراحيهاي زيبايي،سلول درمانی، ناباروری و پیوند عضو ایران یکی از کشورهای سرآمددنیا است.
  
 
وي افزود: هر بیمار را می‌توان به عنوان یک سفیر براي كشورمان برشمرد که توجه دقيق به نيازهاي درماني وي و درعين حال تسهيل شرايط ترانسفر واقامت گردشگرمی‌تواند نتایج برحسته اي را به همراه داشته باشد وبعنوان يك صنعت منافع ملي را تعقيب كرد.
 
  
دكتر عسگري خاطرنشان كرد: هدفگذاری در سند چشم انداز، ورود سالانه 20 میلیون گردشگر سلامت تا سال 1404 است، اما در حال حاضر این رقم كمتر از یک میلیون گردشگر است، بنابراین نمی‌ توان ضعف‌ ها را انکار کرد و باید به سمت رفع آن و فعال‌سازی این حوزه پیش رویم.
 
 
 
مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت تصريح كرد: متأسفانه این حوزه با دلالانی مواجه بوده که به دلیل کسب سود هنگفت بیماران را از کانال‌های نامشخصی وارد کشور کرده و به مراکز درمانی غيرمعتبرارجاع می‌ دهند که حتی حداقل شايستگي هاي لازم براي نیازهای یک گردشگر سلامت را ندارند و این مسأله به موضوع گردشگری سلامت در ایران ضربه‌های زیادی می‌زند باضربه زدن به اعتبار جامعه پزشكي كه با درستكاري طي سالها بدست آمده است.
  
 
وي گفت:در حال حاضر 166 بیمارستان دولتی و خصوصی، 27 مرکز جراحی محدود و 5 مرکز ناباروری تاييديه اعتباربخشی گردشگری سلامت را دارد و وزارت بهداشت قصد داردپورتال رسمي در ارتباط با ارائه خدمات در اينده نزديك به توریست‌های سلامت راه‌اندازی کند تا از طریق آن مراکز مورد نظر معرفی و در واقع پاسخگویی دقیقی برای بیماران خارجی داشته باشد.
  
 
دكتر عسگري تاكيد كرد: اينكه در کشورهای مقصد نیز آژانس هاي معتبر دفاتري برای مشاوره در حوزه گردشگری و سلامت داشته باشند نیز در این زمینه مؤثر است و در واقع بیماران خارجی را به داخل کشوربدرستي  ارجاع می‌دهد. البته سازمان میراث فرهنگی باید پیگیر این قضیه باشد و وزارت بهداشت نیز پیشنهاداتی در این زمینه ارائه کرده است.
 
 
وي تصريح كرد: پایین بودن تعرفه‌های سلامت در میان کشورهای منطقه راهکاری جهت جذب گردشگر سلامت بوده تا انگیزه برای ورود توریست‌های سلامت بیشتر شود همچنین تسهیلات ورود گردشگران باید از طریق تمهیدات سازمان میراث فرهنگی مورد توجه قرار گیرد.
  
 
مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت با بيان در زمینه تبلیغات جهت جذب گردشگر ضعف‌های زیادی داریم، اظهارداشت: ورود رسانه ملی در این زمینه می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد ولی به طور کلی باید توجه داشت که صنعت توریسم سلامت در کشور ما بیمار است و همه باید دست به دست هم دهیم تا این موضوع بهبود یابد./٢٠٧

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٨ دی ١٣٩٦ - ١٤:٥١ / شماره خبر: ١٧١٢٨٢ / تعداد نمايش: 1650

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج