وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت:

گروه های پرخطر واکسیناسیون آنفلوآنزای فصلی را جدی بگیرند/ تکذیب شایعه فوت یک نفر بر اثر واکسیناسیون

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از گروه های پرخطر خواست واکسیناسیون آنفلوآنزای فصلی را جدی بگیرند و همچون سال های قبل واکسن بزنند.

به گزارش وبدا، دکتر محمد مهدی گویا گفت: مطالعات وزارت بهداشت نشان می دهد موارد شدید این بیماری نسبت به سال گذشته بیشتر بوده و باید به مساله واکسیناسیون توجه بیشتر کرد.

وی افزود: آنفلوآنزای فصلی در برخی استان ها به نسبت جمعیت شان گسترش بیشتری داشته و لازم است مردم به نکات بهداشتی بیشتر توجه کنند.

وی این استان ها را به ترتیب چهارمحال و بختیاری، قزوین، اصفهان، خراسان جنوبی، ایلام، یزد، زنجان، کرمان، کردستان، همدان و آذربایجان شرقی اعلام کرد و گفت: در حال حاضر نگرانی در زمینه این بیماری وجود ندارد و در کل آنچه مشاهده می شود با سال گذشته از لحاظ گستردگی بیماری تفاوتی ندارد.

فوت یک نفر بر اثر واکسیناسیون شایعه است


وی با اشاره به شایعه فوت یک فرد بر اثر استفاده از واکسن، ضمن رد این شایعه بیان داشت: تمام شایعات در این زمینه تکذیب می شود. روایت چنین شایعاتی جان مردم را در معرض تهدید قرار می دهد و لازم است از انجام چنین کارهایی اکیداٌ خودداری شود.

دکتر گویا گفت: وزارت بهداشت مسئول امنیت سلامت مردم کشور بوده و از تمامی توان نیروی انسانی و علمی خود بهره گیری می کند تا آخرین و بروزترین اطلاعات و راهنمایی ها را برای پیشگیری و مراقبت از بیماری دراختیار مردم قرار دهد.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت برگزاری گردهمایی بزرگ متخصصان و پزشکان درگیر در امر کنترل بیماری آنفلوآنزا در وزارت بهداشت را مورد اشاره قرار داد و گفت: این گردهمایی در 16 و 17 دیماه برگزار شد.

وی افزود: در این گردهمایی سالیانه 220 نفر از متخصصان، مدیران بیماری ها، کارشناسان کنترل آنفلوآنزای همه دانشگاه های علوم پزشکی کشور حضور داشتند.

دکتر گویا اظهار داشت: در این گردهمایی آخرین دستاوردهای پیشگیری، درمان و کنترل عوارض بیماری آنفلوآنزا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: مدرسین این برنامه آموزشی دو روزه از برجسته ترین اساتید دانشگاه های علوم پزشکی کشور بودند.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در پایان گفت: نظر به این که هم اکنون در فصل آنفلوآنزای فصلی قرار داریم و موارد بیماری رو به افزایش است این گردهمایی جهت بررسی آخرین دستاوردهای درمانی و تشخیصی برگزار شد./216/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٨ دی ١٣٩٦ - ١٢:٣٥ / شماره خبر: ١٧١٢٧٥ / تعداد نمايش: 1612

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج