وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

طرح تحول سلامت موجب رضایتمندی مردم، مراجع تقلید و مقام معظم رهبری شد/ دولت و مجلس در بودجه 97 توجه ویژه ای به طرح تحول داشته باشند


زارع گفت: اگر بخواهيم موفقيت هاى طرح تحول سلامت كه يكى از اولويت هاى نظام جمهورى اسلامى بوده و دغدغه مقام معظم رهبرى، مراجع عظام، دولت، مجلس و تمام اركان كشور است در بلند مدت نيز ادامه داشته باشد، بايد بودجه اى پايدار به آن اختصاص دهيم.

به گزارش وبدا، رحيم زارع سخنگوى كميسيون اقتصاد مجلس شوراى اسلامى و نماينده مردم آباده با بيان اينكه طرح تحول سلامت، طرحى خوبى در نظام جمهورى اسلامى بود كه وزارت بهداشت آن را اجراكرد، گفت:اين طرح حركت خوبى بود و نتايج مثبت آن را در كوتاه مدت ديديم كه اجراى آن رضايتمندى مردم در حوزه سلامت را به دنبال داشت.

نماينده آباده در مجلس شوارى اسلامى ادامه داد: اگر بخواهيم موفقيت هاى طرح تحول سلامت كه يكى از اولويت هاى نظام جمهورى اسلامى بوده و دغدغه مقام معظم رهبرى، مراجع عظام، دولت، مجلس و تمام اركان كشور است در بلند مدت نيز ادامه داشته باشد بايد بودجه اى پايدار به آن اختصاص دهيم.

سخنگوى كميسيون اقتصاد مجلس شواى اسلامى عنوان كرد: اگر در فصل بودجه دولت و مجلس به طرح تحول سلامت بى توجهى كنند، به طور قطع مردم آسيب مى بينند زيرا مردم توان پرداخت برخى هزينه ها در حوزه سلامت را ندارند.

زارع با بيان اينكه طرح تحول سلامت از نظر بودجه اى مورد نامهربانى هايى قرار گرفته است، افزود: بايد تلاش كنيم كه در بودجه ٩٧ به طرح تحول سلامت توجه ويژه اى شود تا اين طرح به اهداف اصلى خود كه مورد انتظار مردم است، برسد.

سخنگوى كميسيون اقتصاد مجلس شوراى اسلامى ادامه داد: بايد در كميسيون تلفيق و صحن علنى مجلس شوراى اسلامى به دليل اينكه در طرح تحول، پاى سلامت مردم در ميان است توجه ويژه اى داشته باشيم.

نماينده آباده در مجلس شوارى اسلامى به اقدامات انجام شده در كميسيون اقتصادى مجلس براى پيشبرد طرح تحول سلامت اشاره كرد و گفت: در كميسيون اقتصادى مجلس در دوره قبل و اين دوره مجلس، يك درصد از ماليات بر ارزش افزوده به طرح تحول سلامت اختصاص پيدا كرد و در نظر داريم كه در لايحه اصلاح ماليات بر ارزش افزوده ، طرح تحول سلامت را مورد توجه قرار دهيم تا به اجراى اين طرح كلان و ملى كمك كنيم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩٦ - ١٢:٥٨ / شماره خبر: ١٦٩٧٦٥ / تعداد نمايش: 1847

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج