وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس بیمارستان آیت الله طالقانی کرمانشاه:

پذیرش1251 مصدوم زلزله غرب کشور در بیمارستان آیت الله طالقانی کرمانشاه/ 21 نفر از مصدومان هنوز بستری و تحت درمان هستند

رییس بیمارستان آیت الله طالقانی کرمانشاه گفت: از زمان وقوع زلزله غرب کشور تا کنون،1251 نفر در این بیمارستان پذیرش شده اند که 229 نفر از آنها به بیمارستانهای استان کرمانشاه، تهران، البرز و همدان اعزام شدند و در حال حاضر، 21 نفر از مصدومان هنوز در این بیمارستان بستری و تحت درمان هستند.

دکتر خسرو فرهادی در گفتگو با خبرنگار وبدا با بیان این مطلب، اظهار داشت: 526 عمل جراحی برای مصدومان زلزله غرب کشور انجام و برای اسکان آنها و همراهانشان نقاهتگاه بیمارستان امام علی(ع) و همراه سرای بیمارستان آیت الله طالقانی کرمانشاه با امکانات رفاهی مناسب، در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه در بین مصدومانی که هنوز بستری هستند، 3 نفر دچار قطع نخاع شده و نیاز به فیزیوتراپی دارند، افزود: در حال حاضر 7 نفر در بخش ارتوپدی، 5 نفر در بخش مغز و اعصاب، 6 نفر در بخش جراحی، دو نفر در بخش مراقبت های ویژه آی سی یو و یک نفر نیز در بخش اورژانس ارتوپدی بستری است.

رییس بیمارستان آیت الله طالقانی با اشاره به وجود 215 تخت مصوب در این بیمارستان، اضافه کرد: ضریب اشغال این بیمارستان که مرکز ترومای استان به حساب می آید، در شرایط عادی حدود ۱۰۰ درصد است اما ازمان وقوع زلزله، شرایط بیمارستان و تخت های بیمارستانی مدیریت و بیماران غیراورژانسی ترخیص شدند.

دکتر فرهادی خاطرنشان کرد: به دلیل آمادگی بالای بیمارستان آیت الله طالقانی و تامین دارو، تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای ایام اربعین حسینی، ارائه خدمات به مصدومان زلزله غرب کشور برای ما دشوار نبود ضمن اینکه به فاصله یک ساعت پس از وقوع زلزله، تیم مدیریت بحران بیمارستان تشکیل شد و جراحان، پزشکان و پرستاران و نیروهای این مرکز، 48 ساعت را بدون وقفه کار کردند.

وی به عیادت رییس جمهور از مصدومان زلزله غرب کشور در بیمارستان آیت الله طالقانی کرمانشاه و ابراز رضایت وی اشاره کرد و گفت: در آن زمان حتی پرستاران و پزشکان داوطلب و بازنشسته برای خدمت رسانی اعلام آمادگی کردند.

رییس بیمارستان آیت الله طالقانی کرمانشاه یادآور شد: در روزهای پس از زلزله، پزشکان متخصص از دانشگاه های علوم پزشکی کردستان، همدان و شهید بهشتی در این بیمارستان حضور یافتند.

دکتر فرهادی با بیان اینکه تمام خدمات ارائه شده برای مصدومان زلزله غرب کشور رایگان بود و مراقبت های مورد نیاز در ماه های آینده نیز به صورت رایگان ارائه می شود، گفت: خیرین، حمایت های بسیار خوبی از مصدومان زلزله غرب کشور داشتند و اقدام به کمک های نقدی، خرید وسایل زندگی و تهیه غذا برای آنها کردند و بخشی از این کمک ها به منظور توزیع عادلانه تر توسط پرسنل این بیمارستان، توزیع می شد.

وی در پایان یادآور شد: علاوه بر بیمارانی که خودشان به بیمارستان آیت الله طالقانی کرمانشاه مراجعه می کنند، هر ده تا 15 دقیقه یک آمبولانس حامل مصدوم حوادث و سوانح، به آن وارد می شود اما در زمان وقوع زلزله، بسیاری از بیماران، خودشان بیمارستان را ترک کردند تا تخت ها برای پذیرش مصدومان زلزله، خالی و آماده باشد./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩٦ - ١١:٣٠ / شماره خبر: ١٦٩٧٦٠ / تعداد نمايش: 1885

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج