وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

به منظور تبادل نظر پیرامون نظام آموزشی؛

وزیر بهداشت جمهوری کوبا از دانشگاه علوم پزشکی ایران بازدید کرد

دکتر مورالس اوهدا وزیر بهداشت جمهوری کوبا و هیات همراه به منظور بازدید از دانشگاه علوم پزشکی ایران و تبادل نظر پیرامون نظام آموزشی، در این دانشگاه حضور یافتند.

به گزارش وبدا، در راستای آشنایی وزیر بهداشت کوبا با نظام آموزشی جمهوری اسلامی ایران و ظرفیت های دانشگاه علوم پزشکی ایران مراسمی با حضور دکتر اسدی لاری قائم مقام وزیر در امور بین الملل، دکتر ناصری پور رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران و معاونین این دانشگاه در محل مرکز همایشهای رازی برگزار شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران در ارائه گزارشی، به معرفی دانشگاه علوم پزشکی ایران و آمار مراکز تحت پوشش پرداخت و گفت: دانشگاه علوم پزشکی ایران یکی از برترین دانشگاههای علوم پزشکی در سطح کشور است که توسط سازمانهای معتبر بین الملل، اعتبار بخشی شده است.
دکتر ناصری پور افزود: ماموریت اصلی دانشگاه در این دوره حرکت به سمت دانشگاه های هزاره سوم است، در این راستا نهادهای اولیه تشکیل دادیم که امیدواریم بتوانیم با کمک کشور کوبا، ساختارهای لازم را توسعه دهیم .

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد: امیدواریم با افزایش همکاری های دو جانبه و استفاده از تجارب یکدیگر در زمینه های فناوری های علوم پزشکی، آموزشی و پژوهشی در آینده نزدیک شاهد انعقاد تفاهم نامه و قراردادهای همکاری با کشور کوبا باشیم.

براساس این گزارش، دکتر اسدی لاری قائم مقام وزیر در امور بین الملل نیز اظهار داشت: مهمترین ارتباط ما با کشور کوبا، همکاری در زمینه واکسیناسیون می باشد. همچنین امید است با برپایی این گونه برنامه ها بتوانیم از تجارب کشورهای دیگر بویژه کوبا در خصوص آموزش پزشکان و اعزام پزشک بهره مند شویم.
وی گفت: امیدواریم فصل نوینی در جهت همکاری های دو کشور افزوده شود.
برپایه این گزارش، وزیر بهداشت جمهوری کوبا نیز با اعلام خرسندی از حضور در این دانشگاه ضمن اشاره به وضعیت بهداشتی و خدمات درمانی در کشور کوبا اظهار امیدواری کرد: با برگزاری این نشست ها و تبادل نظر بین دو کشور، بتوان زمینه همکاری های پزشکی و آموزش پزشکی را توسعه بخشید.
گفتنی است در ادامه، جلسه پرسش و پاسخ از وزیر بهداشت کوبا با حضور معاونین و اساتید دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد./106/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩٦ - ٠٩:٥٢ / شماره خبر: ١٦٩٧٤٦ / تعداد نمايش: 1609

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج