وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با انتخاب مشاور بین‌الملل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت؛

نایب رییسی فدراسیون جهانی طب سوزنی به ایران رسید

مشاور بین‌الملل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، در انتخابات هیات رییسه فدراسیون جهانی طب سوزنی که در حاشیه سی‌امین کنگره جهانی طب سوزنی برگزار شد، به عنوان نایب رییس این فدراسیون برگزیده شد.
به گزارش وبدا، سی‌امین کنگره جهانی طب سوزنی و نهمین مجمع عمومی فدراسیون جهانی طب سوزنی، با حضور مسئولین، استادان و متخصصان طب سوزنی بیش از 60 کشور دنیا در پکن برگزار شد و دکتر امیرهومن کاظمی، مشاور بین‌الملل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت و استاد دانشگاه طب سنتی پکن، توانست آرای لازم را در انتخابات هیات رییسه فدراسیون جهانی طب سوزنی کسب کرده و به عنوان یکی از نایبان رییس این فدراسیون برگزیده شود.

دکتر جانگ جی، مدیر کل دفتر طب سنتی و تلفیقی سازمان جهانی بهداشت، در مراسم افتتاحیه سی‌امین کنگره جهانی طب سوزنی و نهمین مجمع عمومی فدراسیون جهانی طب سوزنی، ایجاد طب تلفیقی برای ارتقای خدمات درمانی و سلامت مردم را سیاست این سازمان اعلام کرد و گفت: امیدواریم با توسعه روزافزون طب سنتی و طب‌های سنتی و مکمل به صورت علمی در همه کشورها، خدمات آنها نیز در کنار طب رایج، به بیماران ارائه شود.
وی افزود: ایران دارای طب قدیمی و توانمندی است و سازمان جهانی بهداشت آمادگی همکاری با ایران را برای توسعه علمی این طب دارد که طبیعتا این همکاری‌ها، به توسعه طب ایرانی برای مردم ایران و دیگر کشورها منجر می‌شود.
مشاور بین‌الملل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت نیز در خصوص انتخاب خود به عنوان نایب رییس فدراسیون جهانی طب سوزنی، گفت: ضمن اینکه این انتخاب، افتخار بزرگی برای من است، از اینکه نام ایران در این حیطه پزشکی، در کنار نام دیگر کشورهای پیشرفته در پزشکی قرار می‌گیرد، بسیار خوشحال هستم.
وی افزود: حضور موفق در این‌گونه نشست‌ها، به معرفی بیشتر طب ایرانی در دنیا و معرفی صحیح و علمی طب سوزنی در کشورمان کمک می‌کند.
گفتنی است، دکتر امیر هومن کاظمی، جوان‌ترین عضو هیات رییسه قبلی فدراسیون جهانی طب سوزنی، چندی پیش نیز به عنوان یکی از معاونان دبیر کل انجمن تخصصی تکنیک‌های کم‌تهاجمی طب سوزنی کشور چین انتخاب شده بود./229/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٣ آذر ١٣٩٦ - ١٠:٣٢ / شماره خبر: ١٦٩٧٠٤ / تعداد نمايش: 1943

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج