وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ثلاث باباجانی:

اولین کانکس در ثلاث باباجانی، برای تسهیلات زایمانی در نظر گرفته شد/ از زمان وقوع زلزله تا امروز ۵ تولد در این شهرستان ثبت شده است

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ثلاث باباجانی گفت: در این شهرستان ۳۴ خانه بهداشت و ۵ مرکز جامع خدمات سلامت وجود دارد که بخشی از آنها در زلزله غرب کشور، آسیب دید و کانکس، جایگزین برخی از آنها شده است.

دکتر پویان احمدی در گفتگو با خبرنگار وبدا، با بیان اینکه مرکز زلزله غرب کشور در منطقه ازگله از توابع شهرستان ثلاث باباجانی بود، افزود: اولین کانکس از ۲۸ کانکسی که پس از وقوع زلزله به شبکه بهداشت و درمان ثلاث باباجانی اختصاص یافت را برای تسهیلات زایمانی مادران باردار در نظر گرفتیم و صبح اولین روز پس از زلزله، شاهد اولین تولد در این شهرستان در کانکس بودیم.

وی اظهار داشت: در شهرستان ثلاث باباجانی ۵۲۴ مادر باردار شناسایی و ویزیت شده اند و خوشحالیم که از زمان وقوع زلزله تاکنون، ۵ تولد در این منطقه، ثبت شده است همچنین چادرهای اهدایی به شبکه بهداشت و درمان ثلاث باباجانی را با اولویت مادران باردار توزیع کردیم.


رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ثلاث باباجانی یادآور شد: اولین اقدام ما پس از وقوع زلزله، فعال نگه داشتن درمانگاه تازه آباد؛ مرکز شهرستان و اعزام مصدومان به شهرستانهای جوانرود و کرمانشاه بود.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه سلامت در فرمانداری ثلاث باباجانی در روز چهارم وقوع زلزله، گفت: تمام امکانات مورد نیاز از جمله ۷ کانکس، چادر برای اسکان و نیروی بهداشتی و درمانی را به ازگله که کانون زلزله بود، فرستادیم.

دکتر احمدی خاطرنشان کرد: بیمارستان صحرایی در شهرستان ثلاث باباجانی با کمک نیروهای دانشگاه علوم پزشکی قزوین، راه اندازی شد و نیروهای درمانی و پزشکان متخصص در رشته های مختلف از جمله ارتوپدی، زنان، داخلی و قلب از دانشگاه های علوم پزشکی گیلان و تبریز در آن مشغول به فعالیت شدند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ثلاث باباجانی در پایان یادآور شد: تا کنون حدود ۱۱ هزار نفر به بیمارستان صحرایی و ۱۱ هزار نفر نیز به درمانگاه تازه آباد مراجعه و خدمات پزشکی و تخصصی را دریافت کردند./۲۰۶

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٣ آذر ١٣٩٦ - ١٠:٢١ / شماره خبر: ١٦٩٧٠٣ / تعداد نمايش: 2053

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج