وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت:

برنامه‌ریزی عملیاتی باید با شتاب و قوت بیشتری تداوم یابد/ وزارت بهداشت در بودجه‌ریزی عملیاتی نسبت به سایر دستگاه‌های اجرایی پیشتاز است

دکتر حق دوست گفت: برنامه عملیاتی باید با شتاب و قوت بیشتری در وزارت بهداشت تداوم یابد.

به گزارش وبدا، دکتر علی‌اکبر حق‌دوست در جلسه کمیته برنامه‌ریزی وزارت بهداشت با اشاره به تلاش‌های ارزنده در خصوص تدوین و پایش برنامه‌ عملیاتی در وزارت بهداشت اظهار کرد: یکی از الزامات اصلی تدوین برنامه عملیاتی سال ۹۷ ارتقای محتوای آن است تا بتوانیم اهداف کلی و کمی نظام سلامت در برنامه ششم توسعه را محقق کنیم.

معاون برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت بیان کرد: در حال حاضر ما اسناد فرادستی متعددی داریم که از برنامه ششم توسعه تا سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را در بر می‌گیرد و ما باید به طور مداوم پیشرفت‌های وزارت بهداشت در این زمینه‌ها را به دستگاه‌های نظارتی گزارش کنیم. برنامه عملیاتی و سامانه پایش آن می‌تواند ابزار مناسبی برای ارایه گزارش‌های منظم به دستگاه‌های نظارتی باشد.

وی با اشاره به تلاش‌های زیادی که در زمینه استقرار نظام برنامه‌ریزی عملیاتی در سطح وزارت بهداشت انجام شده است افزود: در حال حاضر عمدتاً پیشرفت دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی مورد ارزیابی و پایش قرار می‌گیرد که ما باید به تدریج علاوه بر دانشگاه‌ها، پیشرفت برنامه عملیاتی حوزه‌های تخصصی را نیز مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم.

معاون برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت خاطرنشان ساخت: برنامه عملیاتی باید محور کارها و برنامه‌های ستاد وزارتخانه و دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی باشد و در آینده نزدیک باید در مسیر بهینه‌سازی و ارتقای فرایند تدوین و پایش برنامه عملیاتی گام برداریم.

وی در خصوص بودجه‌ریزی عملیاتی در سطح وزارت بهداشت اظهار داشت: برنامه عملیاتی باید با بودجه سالانه دستگاه پیوند داشته باشد. روند پیشرفت بودجه‌ریزی عملیاتی در وزارت بهداشت به نحوی بوده است که ما از سایر دستگاه‌های اجرایی در این زمینه جلوتر هستیم، اما همچنان موانع متعددی در این زمینه وجود دارد که به تدریج باید آن‌ها را برطرف کنیم.

در ادامه دکتر رحیم رئوفی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی معاونت برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی طی سخنانی با اشاره به تدوین و پایش برنامه عملیاتی بیان کرد: باید علاوه بر محتوای برنامه عملیاتی، استراتژی‌ها و سیاست‌های کلان وزارتخانه و نظام سلامت را نیز روزآمد کنیم تا ستاد و دانشگاه‌ها بتوانند بهتر و سریعتر گام بردارند.

دکتر رئوفی گفت: این جلسه آغاز فرایند تدوین برنامه عملیاتی مشترک دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی در سال ۹۷ است. ما باید ارتباط و تعامل حوزه‌های تخصصی را در سطح ستاد و دانشگاه‌ها تقویت کنیم و برنامه عملیاتی باید بازوی معاونت‌ها در هدف‌گذاری باشد.

وی در ادامه گزارشی از اجرا و پایش برنامه عملیاتی در سطح وزارت بهداشت به معاون برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی ارائه کرد و مدیران پایش معاونت‌ها و حوزه‌های تخصصی نیز برنامه‌ها و مشکلات حوزه‌های خود را بیان کردند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٧ مهر ١٣٩٦ - ١٤:٠٩ / شماره خبر: ١٦٧٠١٠ / تعداد نمايش: 2454

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج