وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت:

از 34مصدوم حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی تا امروز 26مصدوم مرخص شدند

قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت در حاشیه عیادت مجدد از دانش آموزان سانحه دیده حادثه واژگونی اتوبوس، بر تکمیل روند ارایه خدمات درمانی به سانحه دیدگان، تاکید کرد.

به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی از دو مصدوم این حادثه که هم اکنون برای تکمیل روند درمانی در بخش های subicu و ارتوپدی بیمارستان نمازی شیراز بستری هستند، عیادت کرد و از نزدیک، روند ارایه خدمات درمانی را مورد بررسی قرار داد.

وی با حضور در بیمارستان ترومای شهید رجایی شیراز از 6 مصدوم دیگر این حادثه که از بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) داراب، برای دریافت خدمات فوق تخصصی، به این بیمارستان اعزام شده بودند، عیادت کرد.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه از 34مصدوم منجر به بستری، تا امروز 26 مصدوم مرخص شده و مصدومان از سیر بهبودی قابل توجهی برخوردار بوده اند، گفت: شدت ضایعه اولیه به قدری بوده که آسیب دیدگی برخی مصدومان بسیار وسیع است و برای بازگشت کامل سلامتی آن ها، به زمان طولانی نیاز داریم.

دکتر حریرچی افزود: رسیدگی بسیار خوب و با کیفیت بالایی در بیمارستان های استان فارس و در حین انتقال انجام شده است و امروز که 10 روز از حادثه می گذرد، برای نظارت بر روند درمانی و اطمینان از ارایه بهترین مراقبت ها، به شیراز سفر کردم.

قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت از رضایت کامل خانواده های دانش آموزان حادثه دیده از خدمات درمانی خبر داد و تاکید کرد: به خانواده های سانحه دیدگان این حادثه، اطمینان می دهم که تا پایان روند خدمات درمانی دانش آموزان در کنارشان هستیم.

وی از کارکنان، پزشکان، جراحان، پرستاران، کمک بهیاران و دیگر اعضای تیم ارایه خدمات درمانی به پاس ارایه خدمات مناسب به سانحه دیدگان، قدردانی کرد و گفت: تیم خدمات درمانی، علاوه بر رعایت اصول علمی، با مصدومان این حادثه، برخورد عاطفی مناسبی داشته اند.

دکتر حریرچی ادامه داد: بهبود برخی ضایعه های مصدومان به زمان طولانی نیاز دارد، به غیر از دو مصدومی که قطع عضو داشتند، روند بهبود مصدومان قابل توجه است و امیدوارم تا هفته آینده، از هشت مصدوم بستری در شیراز، سه مصدوم دیگر نیز مرخص شوند و به تدریج، این روند ادامه دارد.

قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت افزود: یکی از مصدومان حادثه، در بخش  ICU بستری بود که نگران حال او بودیم و امروز، کمی بهبود یافته و امید است روند بازگشت سلامتی این دختر دانش آموز نیز به همین منوال، پیش برود.

وی بازتوانی و بازگشت مصدومان به جامعه را نیازمند حمایت درازمدت دانست که باید مورد توجه جدی قرار گیرد و اضافه کرد: روند ارایه خدمات درمانی، مورد تاکید صددرصدی خانواده ها و بیماران بود، اما از آینده آن ها نگران بودند که باید ما و مسوولان آموزش و پرورش، اقدامات لازم را انجام دهیم.

دکتر حریرچی با اشاره به وضعیت رو به بهبود مصدومانی که از ناحیه مهره کمر و قفسه سینه آسیب دیده بودند، یادآور شد: ارایه خدمات درمانی به سانحه دیدگان این حادثه، به صورت کامل رایگان است.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٦ - ٢١:١٩ / شماره خبر: ١٦٦٠٠١ / تعداد نمايش: 2748

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج