وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزير بهداشت در دومین بازديد از خانه اي بي:

اميدوارم در دولت دوازدهم بيش از گذشته بتوانيم برای بیماران ای بی انجام وظيفه كنيم/ ضرورت وجود یک سازمان رفاه اجتماعی موثر برای حمایت از این بیماران/از نظر وزارت بهداشت حدود 40 بیماری، شرایط بیمار خاص شدن را دارد


وزير بهداشت گفت: علیرغم هزینه ها و خاص قلمداد نشدن بیماری ای بی، مشکلات خانواده های بیماران ای بی بیش از اینهاست و مشکلات دیگری نیز وجود دارد که مربوط به معیشت آنها است و چنانچه یک سازمان رفاه اجتماعی موثر داشتیم شاید امروز دلمان غصه دار نبود.

به گزارش وبدا، دكتر سيد حسن هاشمي در بازديد از خانه بيماران اي بي و در جمع بيماران و خانواده هايشان گفت: دومين جلسه است كه در خانه اي بي حضور دارم و اميدوارم در دولت دوازدهم بيش از گذشته بتوانيم انجام وظيفه كنيم.

وزيربهداشت با بيان اينكه بخش مهمي از اقدامات در حوزه بيماران اي بي و از اين دست بيماري ها وابسته به تصميمات دولت و مجلس است، خاطرنشان كرد:
از نظر وزارت بهداشت حدود 40 بیماری، شرایط بیمار خاص شدن را دارد و وقتي به فهرست این بیماری ها را نگاه مي كنيم، شرایط بعضی خیلی سخت تر از بیماریهای خاص موجود است که براي بعضي از آنها در سال بالغ بر يك ميليارد تومان هزينه مي شود که قابل مقایسه با هزینه های بیماران ای بی نیست.

دكتر هاشمی گفت: علیرغم هزینه ها و خاص قلمداد نشدن بیماری ای بی، مشکلات خانواده های بیماران ای بیش از اینهاست و مشکلات دیگری نیز وجود دارد که مربوط به معیشت آنها است

وزیر بهداشت با تاکید بر ضرورت وجود یک سازمان رفاه اجتماعی موثر گفت: گفت: اگر یک سازمان رفاهی برای حمایت از این بیماران داشتیم، شاید امروز دلمان غصه دار نبود.

وزیربهداشت ادامه داد: نگاه ما مساعدت به این بیماران است، اما سایر نهاد ها و وزارتخانه ها هم باید بیایند و از نزدیک ببینند، چراکه از نردیک مشاهده کردن این بیماران می تواند، انگیزه ها را در جهت کمک به آنها بیشتر کند.

دکتر هاشمی تصریح کرد: اگر مردم مهربان و شریف ایران با مشکل این بیماران آشنا شوند، در سطح استانی و ملی کمک های بیشتری خواهند کرد.

وزیربهداشت با بیان اینکه در حوزه پزشکی و مراقبت از بیماران ای بی، باید متمرکز عمل کنیم، تصریح کرد: معاونت اجتماعی وزارت بهداشت با کمک معاونت درمان و روسای دانشگاه های علوم پزشکی تمهیداتی را می توانند پیش بینی کنند تا خدمات پزشکی بیماران ای بی متمرکز ارائه شود و شاید نتوان این خدمات را در سطح شهرستان ها و استان ها واگذار کرد.

دکتر هاشمی ضمن تشکر از مهندس سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان به دلیل ارایه خدمات در این زمینه گفت: امیدوارم کمک های موثرتری را شاهد باشیم تا این بیماران به جز رنج بیماری رنج دیگری نداشته باشد.

وزیربهداشت گفت: مناسب نیست که این بیماران تحصیلات عالی داشته باشند، اما به جرم داشتن بیماری ای بی نتوانند،، شغل خوبی داشته باشند، باید چشم هایمان را روی مشکلات مردم باز کنیم و به آنها توجه کنیم.

دکتر هاشمی تاکید کرد: خوشبختانه خانه ای بی ایجاد شده است و همین حرکت رشد خوبی در جهت کمک به بیماران محسوب می شود و لذا باید دایره خدمات گسترش پیدا کند. /207

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٦ - ١٤:٢٠ / شماره خبر: ١٦٥٩٨٥ / تعداد نمايش: 2615

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج