وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تاکید کرد:

ضرورت توجه بیشتر به حوزه تحقیق و پژوهش / تصویب دکتری تخصصی پژوهش محور یکی از طرح های موفق وزارت بهداشت استدکتر خرم خورشید بر لزوم افزایش اختیارات به دانشگاه های علوم پزشکی برای جذب دانشجو دردوره دکتری تخصصی پژوهش محور تاکید کرد و گفت: افرادی که جذب دکتری تخصصی پژوهش محور می شوند می توانند از پتانسیل های خود در حوزه تحقیق و پژوهش استفاده کنند.


به گزارش وبدا، دکتر خرم خورشید در دومین جشن دانش آموختگی دوره های دکتری پژوهش محور با بیان این که دکتری تخصصی پژوهش محور باعث تربیت افراد با بالاترین توانایی در حوزه پژوهش می شود، گفت: تصویب دکتری تخصصی پژوهش محور یکی از طرح های موفق وزارت بهداشت است که البته شاید همانند سایر طرح ها نیز مشکلاتی داشته باشد که با گذشت زمان این مشکلات حل خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی افزود: افرادی که جذب دکتری تخصصی پژوهش محور می شوند می توانند از پتانسیل های خود در حوزه تحقیق و پژوهش استفاده کنند و این افراد در آموزش و پژوهش فعالیت کنند.

دکتر خرم خورشید بر لزوم افزایش اختیارات به دانشگاه های علوم پزشکی برای جذب دانشجو در دکتری تخصصی پژوهش محور تاکید کرد و افزود: باید به منظور ایجاد اشتغال برای این افراد آنها را با موسسات آموزشی و پژوهشی و شرکت های دانش بنیان آشنا کنیم چرا که این افراد منابع خوبی برای شرکت ها و کارخانجاتی که در حوزه سلامت فعال هستند می باشند.

وی در پایان با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به حوزه تحقیق و پژوهش در طرح تحول سلامت، تاکید کرد: باید به امور تحقیق و پژوهش در دانشگاه ها بیشتر توجه شود ./203

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٤ تير ١٣٩٦ - ١٤:١٠ / شماره خبر: ١٦٣٣٦٤ / تعداد نمايش: 1696

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج