وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در آیین افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی استان خراسان شمالی:

در طول سه سال گذشته، بیش از 80 هزار متر مربع، پروژه بهداشتی و درمانی در این استان در حال اجرا است/ تلاش ما بر تکمیل پروژه های نیمه تمام گذشته بود/ هدف ما نباید ساخت بیمارستان باشد بلکه توجه به پیشگیری، بسیار مهم و ضروری است

وزیر بهداشت گفت: برای من افتخار آمیز است که در طول سه سال گذشته، بیش از 80 هزار متر مربع، پروژه بهداشتی و درمانی در خراسان شمالی در حال اجرا است و این وضعیت در سراسر کشور وجود دارد که اکثر مناطق به کارگاه سازندگی حوزه بهداشت و درمان تبدیل شده اند.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی عصر امروز در آیین افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، اظهار داشت: امروز استاندار خراسان رضوی عنوان می کرد که 1881 پروژه بهداشتی و درمانی در آن استان در حال اجرا است  و افرادی که 30 سال از عمر خود را در حوزه سلامت گذرانده اند، می گویند که خدمات بهداشتی و درمانی دولت یازدهم، بی سابقه است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه تلاش ما بر تکمیل پروژه های نیمه تمام گذشته بود، افزود: امیدوارم که دو بیمارستان بجنورد و شیروان در بهار طبیعت تکمیل و تجهیز شود و در سفر رییس جمهور به خراسان شمالی، به بهره برداری برسد.

دکتر هاشمی با اشاره به ساخت مرکز جراحی محدود جواد الائمه توسط سپاه جواد الائمه استان خراسان شمالی، گفت: از سپاه پاسداران و سایر دستگاه های اجرایی به دلیل توجه به مسائل اجتماعی و سرمایه گذاری در حوزه بهداشت و درمان برای خدمت به مردم، تشکر می کنم.

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر نقش مهم و ویژه آموزش و پرورش در پیشگیری از بیماریها، اظهار داشت: هدف ما نباید ساخت بیمارستان باشد بلکه توجه به پیشگیری، بسیار مهم و ضروری است که بخشی از وظایف بر عهده ارکان نظام و بخش دیگر مربوط به مردم است که از سلامتی خود مراقبت کنند.

دکتر هاشمی از روحانیون، هنرمندان، ریش سفیدان، اقوام مختلف و افراد تاثیر گذار در جامعه خواست تا برای توجه بیشتر مردم به سلامتی خود، کمک کنند.

وزیر بهداشت یادآور شد: سلامتی مانند تاجی است که بر روی سر قرار دارد و قابل مشاهده نیست و در زمان بیماری، انسانها قدر سلامتی خود را می دانند.

دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نزدیک بودن ایام انتخابات، گفت: در ایام انتخابات به دلیل برخی فضاسازی ها، ایجاد توقعات و وعده های بی نتیجه، دروغ پردازی و افراط در قضاوت های بی نتیجه، ممکن است برخی افراد اقدامات مهم و اثر گذاری که دولت در کشور انجام داده است را نبینند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه اقدامات مهم و ویژه دولت منحصر به حوزه های سلامت و سیاست خارجی نیست، گفت: در حوزه کشاورزی خدمات کم نظیری انجام شده به عنوان نمونه خودکفایی در گندم، در راستای تحقق اقتصادی مقاومتی است و دولت با پرداخت 8 هزار میلیارد تومان، باعث بی نیاز شدن کشور از واردات گندم شد در حالی که می توانست گندم را به کشور وارد کند اما دولت و مقام معظم رهبری، اعتقاد ویژه ای به اقتصاد مقاومتی و استقلال کشور دارند.

دکتر هاشمی با اشاره به تلاش های انجام شده در حوزه نیرو و آب، اظهار داشت: در حوادث اخیر استان خوزستان شاهد بودیم که هزاران نفر از پرسنل وزارت نیرو به صورت جهادی و شبانه روز برای رفع مشکلات مردم تلاش می کنند تا دیگر این اتفاقات تکرار نشود.

وزیر بهداشت گفت: در ابتدای کار دولت یازدهم روزی به صورت خصوصی در مورد وضعیت نامناسب آب آشامیدنی در بخشی از تهران با رییس جمهور صحبت کردم و ایشان گفت که در مورد سلامت مردم، هیچ چیزی را پنهان نکنید و اگر لازم باشد باید برای مردم آن منطقه آب معدنی تهیه شود که خوشبختانه با راه اندازی سد، وضعیت آب آشامیدنی بهبود یافت و یا در استان خراسان رضوی به بیش از 500 روستای فاقد آب آشامیدنی، آب رسانی شد.

دکتر هاشمی حوزه نفت و انرژی را یکی از موفق ترین حوزه های عملکرد دولت یازدهم عنوان کرد و گفت: با تلاش فراوان تولید نفت ایران که به کمتر از 900 هزار بشکه کاهش یافته  بود به حدود 3 میلیون بشکه رسید و قیمت آن هم کمی افزایش یافت که البته این مقدار هم کافی نیست و باید مشتری های گذشته نفت ایران را دوباره جذب کنیم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: تردیدی ندارم که مسئولان کشور با قصد قربت و با نیت خدمت، به میدان آمده اند در هیات دولت، افرادی حضور دارند که بیش از 20 سال وزیر، نماینده مجلس و مدیر ارشد کشور بوده اند و اجرشان را از خدا خواهند گرفت و مردم هم بسیار فهیم و بصیر هستند و با قدرشناسی، مسیر صحیح را تشخیص می دهند.

دکتر هاشمی یادآور شد: استان هایی مانند خراسان شمالی و کردستان با وجود نعمات فراوان خدادادی می توانند زمینه بی نیازی کشور از واردات گوشت را فراهم کرده و در مسیر استقلال کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی نقش مهمی داشته باشند.

وزیر بهداشت در پایان گفت: در فصل بهار به همراه رییس جمهور بار دیگر به خراسان شمالی سفر خواهیم کرد که امیدواریم در آن سفر دو بیمارستان بجنورد و شیروان افتتاح شود البته ما برای بهره برداری از پروژه های بهداشتی و درمانی منتظر ایام و مناسبت های خاص نمی شویم و آنها را به صورت کامل و هر زمانی که آماده شد افتتاح می کنیم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٤ اسفند ١٣٩٥ - ٢٠:٢٨ / شماره خبر: ١٥٨٩٩٤ / تعداد نمايش: 2917

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج