وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در آیین افتتاح بیمارستان حضرت زهرا(س) فریمان:

مجتمع آموزش عالی سلامت در فریمان راه اندازی می شود/ ضرورت استفاده از نیروهای بومی در حوزه سلامت/ تخریب دولت به نظام جمهوری اسلامی ایران، آسیب می رساند

وزیر بهداشت گفت: امروز انقلابی بودن و ادامه راه شهدا، از مسیر خدمت کردن به مردم حاصل می شود.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح بیمارستان حضرت زهرا(س) فریمان، ضمن گرامیداشت یاد شهدای این شهر به ویژه استاد شهید مطهری، پیشرفت امروز فریمان را غیر قابل مقاییسه با گذشته دانست و  از تبدیل شدن فریمان به دومین قطب کشاورزی و سومین قطب صنعتی استان خراسان رضوی ابراز خرسندی کرد.

 

دکتر هاشمی یادآورشد:  در مسیری که امروز از مشهد به فریمان می آمدم، شاهد ساخت و سازهای زیادی در مسیر بودم در حالی که در دوران گذشته، چنین چیزی وجود نداشت و خوشحالم که امروز فریمان پیشرفت قابل ملاحظه ای کرده است.

وزیر بهداشت تاکید کرد: در دوران گذشته هر وقت میزان سیاست زدگی افزایش می یافت و گرفتار حاشیه ها می شدیم شاهد خدمت کمتر بودیم اما امروز مسئولان استانی و محلی و نماینده مردم فریمان در مجلس، برای رفع مشکلات مردم، کمر همت بسته اند.

دکتر هاشمی  مهمترین مشکل کشور و فریمان را اشتغال عنوان کرد و افزود: امیدواریم توسعه کشاورزی و صنعتی در این شهرستان به نحوی باشد که زمینه اشتغال افراد بومی این منطقه را فراهم کند و مسئولان استانی و محلی، در زمان ارائه مجوزهای لازم می توانند شرط استفاده از  نیروهای بومی را برای اشتغال در حوزه های مختلف، بگذارند.

وزیر بهداشت  با بیان اینکه دولت در حوزه بهداشت و درمان در سراسر کشور، اقدامات گسترده ای انجام داده است، افزود: اقدامات دولت منحصر به حوزه بهداشت و درمان نیست و دولت یازدهم و دکتر روحانی، خیلی مظلوم واقع شدند و این انصاف نیست چراکه مقام معظم رهبری تاکید دارند که کمک به مسئولان کشور و حمایت از آنها، یک وظیفه شرعی است.

 

وزیر بهداشت افزود: دولت، مورد حمایت مقام معظم رهبری است و نباید دولت را تخریب کرد زیرا با تخریب دولت به نظام جمهوری اسلامی ایران، آسیب می رسد.

دکتر هاشمی  با بیان این که اگر خواهان پیشرفت کشور هستیم باید به قدرشناسی به عنوان شرط ادب، عقلانیت و انسانیت توجه داشته باشیم، گفت: خوشبختانه در کشور، همه مسئولان با حداکثر توان خود فعالیت می کنند.

 

دکتر هاشمی افزود:  هیات وزیران، عصاره مدیریت اجرایی کشور در بیش از 30 سال گذشته است و برخی از اعضای هیات دولت چندین دوره وزیر، نماینده مجلس و مدیر ارشد بوده اند و در حال حاضر شبانه روز کار می کنند بنابراین باید بجای بهانه گیری، به همدیگر کمک کنیم، انصاف داشته باشیم و قدرشناس خدمات انجام شده در نظام جمهوری اسلامی ایران باشیم.

 

وزیر بهداشت گفت: پس از 38 سال، شعار دادن کافی است البته در برخی موارد، شعار دادن زمینه عمل را فراهم می کند اما انتقاد، تخریب، ایراد گرفتن و هورا کشیدن برای فردی که به زمین می خورد، از انصاف به دور است.

 

دکتر هاشمی ادامه داد: زمانی بنده اولین دانشجوی پزشکی شهرستان فریمان بودم اما امروز افراد زیادی با دستیابی به مدارج بالای علمی، منشا اثر و خدمت شده اند و امیدواریم که با تلاش، همت و وحدت که لازمه پیشرفت کشور است، بتوانیم به آرزوهای زیبای امام راحل، مقام معظم رهبری و شهدا برسیم.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: مردم خواهان پیشرفت کشور و منطقه خود هستند که آن هم با سخت کوشی، تلاش، اخلاص و وحدت میسر می شود.

 

دکتر هاشمی  با اشاره به ساخت بیمارستان مجهز حضرت زهرا(س)، از تلاش های تمام مسئولان استانی و محلی، نماینده مردم فریمان در مجلس، معاون وزیر راه و شهرسازی به عنوان پیمانکار این پروژه، خیرین سلامت و رییس و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تقدیر کرد.

وزیر بهداشت گفت: تنها بیمارستان فریمان مربوط به 80 سال پیش بود که در آن زمان جمعیت این شهرستان، اندک بود اما بعد از 38 سال شاهد افتتاح دومین بیمارستان این شهر هستیم اما باید زودتر این بیمارستان ساخته می شد و در اختیار مردم قرار می گرفت.

دکتر هاشمی در پایان با بیان اینکه بیمارستان قدیم فریمان پس از نوسازی و بهسازی به کلینیک تخصصی و فوق تخصصی تبدیل می شود، افزود: در حوزه توسعه آموزش عالی در حوزه پزشکی نیز، مجتمع آموزش عالی سلامت راه اندازی می شود تا به تربیت نیروی انسانی بومی بپردازد./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٤ اسفند ١٣٩٥ - ١٦:٤٨ / شماره خبر: ١٥٨٩٨٣ / تعداد نمايش: 3041

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج