وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس اورژانس کشور در رزمایش نوروزی 96 اعلام کرد:

استقرار 2200 پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی برای خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی/ آمبولانس‌ها برای بیماران قلبی مجهزتر شدند

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی با بیان اینکه 2200 پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی در ایام سفرهای نوروزی به مسافران خدمات ارائه می‌دهد از مجهز شدن برخی آمبولانس‌های اورژانس به دستگاه گرفتن نوار قلب خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر پیرحسین کولیوند، در رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر نوروزی سال 96 با بیان اینکه اورژانس با تمام توان خود آماده خدمت‌رسانی به هموطنان در ایام تعطیلات نوروزی است، اظهار کرد:‌ یکی از اقداماتی که اورژانس انجام داده تقویت ناوگان هوایی بوده است و هم‌اکنون 30 فروند بالگرد هوایی در سراسر کشور به هموطنان خدمات ارائه می‌دهند.

وی با بیان اینکه 2200 پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی در سراسر کشور فعال است، عنوان کرد: 17 هزار نیروی اورژانس در این پایگاه‌ها به هموطنان خدمات می‌دهند و 22 هزار نیروی بهداشت محیط و کار هم در کنار آنها فعالیت می‌کنند.

دکتر کولیوند از اضافه شدن دو کد خدماتی 247 و 724 ویژه بیماران قلبی و کسانی که دچار سکته مغزی‌ شده‌اند خبر داد و گفت:‌ هم‌اکنون بسیاری از آمبولانس‌ها به دستگاه گرفتن نوار قلب متصل هستند. اطلاعات نوار قلب گرفته شده به مرکز فوریت‌ها ارسال می‌شود و پس از بازبینی توسط متخصصان اگر نیاز باشد تا بیمار به اتاق عمل برود قبل از رسیدن بیمار تجهیزات اتاق عمل آماده خواهد شد.

دکترکولیوند با اشاره به ارائه خدمات توسط متخصصان طب اورژانس در بیمارستان‌ها برای نجات جان بیماران افزود: در ایام سفرهای نوروزی تمام نیروهای اورژانس به صورت آماده‌باش در مسیرها حضور دارند و برای نجات جان هموطنان تلاش می‌کنند./236/201

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٤ اسفند ١٣٩٥ - ١٣:٥٨ / شماره خبر: ١٥٨٩٧٨ / تعداد نمايش: 2811

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج