وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت خبر داد:

افتتاح ٧ هزار تخت بیمارستانی تا پایان سال آینده در کشور

 
 
وزیر بهداشت با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت با قوت و شدت ادامه پیدا می کند، افزود: در توسعه زیرساخت ها متناسب با نیازها و اولویت ها برنامه های خوبی داریم.
 
به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در حاشیه بازدید از کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی درحال ساخت بیمارستان شهید دکتر بهشتی قم، ضمن تاکید بر تکمیل این پروژه تا بهار سال آینده، اظهار كرد: پروژه های بسیار خوبی در قم توسط دولت، بخش خصوصی و خیرین در حال ساخت است. به عنوان نمونه پروژه بیمارستان امیرالمومنین(ع) قم توسط خیرین در حال ساخت است و مقرر شده در مورد چگونگی مدیریت این بیمارستان تصمیم گیری کنیم.
 
وی تصریح کرد: خبر خوش ما برای مردم ایران است که دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور تا پایان سال آینده تامین شده و علیرغم تحریم ها و فشارهای بین المللی، مردم نگرانی در این زمینه نداشته باشند.
 
وزیر بهداشت از افتتاح 7 هزار تخت بیمارستانی در کشور تا پایان سال آینده خبر داد و گفت: در صدد هستیم که نیروهای مورد نیاز تخت های جدید بیمارستانی به ویژه نیروی پرستاری را تامین کنیم.
 
دکتر نمکی با بیان اینکه در حوزه بهداشت و پیشگیری، اقدامات مهمی در دستور كار است، گفت: باید بتوانیم در مورد بیماری های غیرواگیر، برنامه و بسیج ملی اجرا کنیم. 
 
وزير بهداشت بيان كرد: برای کنترل بیماری های غیرواگیر از جمله دیابت، سرطان و همچنین سلامت روان، با سایر دستگاه های اجرایی، برنامه های خوبی در دستور کار داریم و امیدواریم که در 5 استان کشور تا بهار ٩٨ و در سایر استانها تا پایان سال آینده، شاهد استقرار پرونده الکترونیک سلامت که یکی از مهمترین زیرساخت های مورد نیاز برای اجرای پزشکی خانواده و نظام ارجاع است، باشیم./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ١٨ بهمن ١٣٩٧ - ١٥:٤٠ / شماره خبر: ١٨٦٨٥٠ / تعداد نمايش: 470

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج