وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون پرستاری وزیر بهداشت به مناسبت روز جهاني سلامت روان عنوان کرد:

قدرت رهبری و کار تیمی پرستاران در پیشگیری و مدیریت بیماریهای روانی

دکتر حضرتی، گفت: پرستاران و ماماها قدرت رهبری و کار تیمی با دیگر متخصصان سلامت در پیشگیری و مدیریت بیماریهای روانی را ثابت کرده اند.

به گزارش وبدا، دکتر مریم حضرتی، به مناسبت روز جهاني سلامت روان در مشهد، با بیان اینکه پیشگیری و کنترل بیماریها از اولویت سلامت محسوب می شوند، اظهارداشت: بیماریها و ناخوشی های روانی تهدیدات اصلی برای سلامت و توسعه اجتماعی و اقتصادی هستند که می تواند منجر به افزایش سالهای عمر با ناتوانی (DALY)  شوند.

وی افزود: هدف از ارتقای سلامت روانی، پیشگیری از اختلالات روانی، ارایه مراقبت، ارتقای ظرفیت بهبود، ارتقای سطح رعایت حقوق بشر و کاهش مرگ و میر و ناتوانی در میان افراد با اختلالات روانی است که در برنامه عملیاتی جهانی سلامت روان سازمان بهداشت جهانی نیز در سالهای 2020 -2013 آمده است.

دکتر حضرتی تصریح کرد: شواهد و پژوهش ها نشان می دهد که اقدامات موثر برای پیشگیری و مدیریت ناخوشی های روانی نیازمند فعالیت های بین بخشی است که هدف آن رسیدگی به تعدادی از عوامل خطر قابل تعدیل و غیرقابل تعدیل است که منجر به افزایش بار بیماری به دوره زندگی می شود.

معاون پرستاری وزیر بهداشت، گفت: در کشورهای با درآمد کم یا متوسط، بسیاری از مردمی که دچار اختلالات روانی، می شوند، هیچ درمانی را برای بیماری هایشان دریافت نمی کنند اما در کشورهای پر درآمد اینطور نیست.
 
وی گفت: تعیین کننده های سلامت و بیماریهای روانی فقط شامل مدیریت افکار، احساسات، رفتارها و نحوه تعامل با دیگران نیست بلکه عوامل اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و محیطی مانند سیاستهای ملی، تامین اجتماعی، استاندارهای زندگی، شرایط کار و حمایت های اجتماعی را نیز شامل می شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧ - ١٨:٥٣ / شماره خبر: ١٨٢١٣٨ / تعداد نمايش: 395

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج