وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت وزارت بهداشت در اصفهان خبر داد:

اجرای بیش از شش هزار پروژه بهداشتی در سراسر کشور

 
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با شروع طرح تحول سلامت، بیش از شش هزار طرح در حوزه بهداشت در سراسر کشور اجرا شده است.
 
به گزارش وبدا، دکتر علیرضا رییسی در حاشیه بازدید از مراکز بهداشتی شهر اصفهان با اعلام این خبر افزود: با شروع طرح تحول سلامت، 6 هزار و 230 طرح در حوزه بهداشت در سراسر کشور اجرا شده که بهره‌برداری از آنها در اولویت برنامه‌های وزارت بهداشت است. از این تعداد، چهار هزار پروژه به بهره‌برداری رسیده و بیش از یک هزار طرح دیگر نیز در مراحل پایانی احداث قرار دارد.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن اشاره به پوشش بالای 98 درصدی واکسیناسیون در کشور افزود: ۲۶ هزار خانه بهداشت، پایگاه و مرکز جامع سلامت هم اکنون در حال فعالیت در حوزه بهداشت هستند.
 
دکتر رییسی در ادامه اظهار داشت: نمی‌توان سلامت جمعیتی بیش از ۸۰ میلیون نفر را بدون زیرساخت قوی مدیریت کرد. اصل این زیرساخت‌ها پزشک خانواده و پرونده الکترونیک است. باید این پرونده وجود داشته باشد تا تمام بسته‌های خدمتی تعریف شده، قابل ارائه باشد. به جز آن، باید جمعیت‌های تعریف شده برای هر مراقب سلامت مشخص شود؛ یعنی باید هر مراقب سلامت و بهورز بین ۲۵۰۰ تا ۳ هزار نفر را تحت پوشش قرار دهند.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت استان اصفهان را قابل توجه خواند و گفت: بهره برداری از سامانه های الکترونیکی در تمام مراکز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و برای حرکت در مسیر رشد شاخص های بهداشتی باید سامانه های الکترونیکی و ثبت خدمات در آنها را مورد توجه قرار دهیم.
 
دکتر رییسی افزود: خدمات رسانی مستمر و موثر در بخش های سلامت دهان و دندان در مراکز جامع باید مورد توجه باشد و ظرفیت های موجود در این بخش در بالاترین سطح، خدمت رسانی کنند.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت در پایان خاطرنشان کرد: بهره برداری از امکانات جدید پرتابل بازرسی در بخش بهداشت محیط، سرعت و دقت در بازرسی ها را افزایش داده و کارشناسان این بخش در مراکز جامع با بهره گیری از این تجهیزات در کنترل اماکن تحت پوشش خود بهتر عمل کرده اند./216/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧ - ١١:٣٨ / شماره خبر: ١٨٢١١٦ / تعداد نمايش: 337

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج