وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

داوران جشنواره ادبیات سلامت معرفی شدند

 
داوران سه بخش داستان، نمایشنامه و فیلمنامه نخستین جشنواره ادبیات سلامت از سوی مدیران این بخش‌‌ها معرفی شدند.
 
به گزارش وبدا، محمد شمس لنگرودی، شاعر، پژوهشگر، بازیگر و مورخ ادبی معاصر ایرانی، ابوتراب خسروی، نویسنده و برنده هفتمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد برای رمان «ملکان عذاب» و احمد آرام، مترجم و نویسنده معاصر داوران بخش داستان هستند.
 
در بخش فیلمنامه نیز مجید برزگر، نویسنده، کارگردان، تهیه‌کننده و عکاس، آرش رصافی، کارگردان و تدوین‌گر و فرنوش صمدی، کارگردان به عنوان داور انتخاب شدند.
 
محمد رحمانیان نمایش‌نامه‌نویس، کارگردان تئاتر و مدرس تئاتر، محمدامیر یاراحمدی، نمایشنامه نویس و کارگردان و فارس باقری، نویسنده، کارگردان، مدرس و منتقدِ تئاتر داوری بخش نمایشنامه را عهده دار هستند.
 
همچنین رامبد خانلری، مدیریت بخش داستان جشنواره، اصغر نوری، مدیریت بخش نمایشنامه و مسعود امینی‌تیرانی، مدیریت بخش فیلمنامه این جشنواره را بر عهده دارند.
 
براساس این گزارش، نخستین جشنواره ادبیات سلامت در سه بخش داستان ‌کوتاه، نمایشنامه و فیلمنامه‌ کوتاه براساس سیاست‌های وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قصد دارد تا با شناسایی و همچنین آگاه‌سازی و جلب توجه نویسندگان به حوزه سلامت بتواند زمینه اثربخشی در این حوزه‌ها را فراهم کند و با تولید آثار با کیفیت و معرفی آن‌ها به جامعه علاقه‌مند ادبیات در ترویج سلامت موثر واقع شود.
 
گفتنی است، مدیر بخش داستان این جشنواره رامبد خانلری، مدیر بخش نمایشنامه اصغر نوری و مدیر بخش فیلمنامه این جشنواره مسعود امینی‌تیرانی است و این جشنواره به دبیری بهاءالدین مرشدی برگزار می‌شود. مهلت ارسال آثار تا ۳۰ مهرماه است و علاقه‌مندان می‌توانند برای ارسال آثار خود به نشانی adabiatsalamat.ir مراجعه کنند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧ - ٠٩:٢٣ / شماره خبر: ١٨٢١٠٧ / تعداد نمايش: 410

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج