وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در دیدار با استاندار البرز:

تلاش ما در جهت حمايت‌ بیشتر از بيمه شدگان و ارائه دهندگان خدمت است

 
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در دیدار با استاندار البرز گفت: حدود ٢٧٠ ميليارد تومان در سال، توسط سازمان بيمه سلامت در این استان هزينه مى‌شود.
 
به گزارش وبدا، مهندس طاهر موهبتى در ديدار با استاندار البرز اظهار داشت: سازمان بيمه سلامت، فعاليت‌هاى گسترده‌اى را آغاز کرده است. در استان البرز حدود ٤٥٠ هزار نفر تحت پوشش داريم كه ٨٥ درصد آن‌ها رايگان هستند. سالانه حدود ٢٧٠ ميليارد تومان توسط سازمان بيمه سلامت در این استان هزينه مى‌شود كه حدود ١٧ درصد درآمد از آن از درون استان تامين شده و بقيه توسط سازمان بيمه سلامت تامين مى شود.
 
وى در ادامه افزود: شرايط بهداشت و درمان در استان البرز مناسب است. تمام تلاش‌مان اين است كه با وجود شرايط اقتصادى كشور، حمايت‌هاى بيشترى از بيمه شدگان و ارائه دهندگان خدمت انجام شود.
 
مهندس موهبتى با بيان اينكه بيمه رايگان سلامت همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: البته بيمه رايگان مخصوص محرومين و مستضعفين است و تلاش مى‌كنيم محرومى در كشور نباشد كه از حمايت بيمه سلامت محروم بماند.
 
مديرعامل سازمان بيمه سلامت، گفت: سازمان برنامه و بودجه نيز حمايت‌هاى خوبى از بيمه سلامت انجام داده و اين موضوع جاى تشكر دارد.
 
مهندس موهبتى ادامه داد: در كرج، معوقه‌ای در بخش داروخانه ها از سال ٩٦ نداريم، اما ٣.٥ ماه در بخش دولتى بيمارستانى و ٥ ماه در بخش خصوصى بيمارستانى معوقه وجود دارد و امسال اولين سالى است كه بيمارستان‌ها در فروردين خدمت ارائه كردند و ما در ارديبهشت ماه پرداختى آن‌ها را انجام داديم.
 
 وى با بيان اين كه درباره مديريت منابع نيز كارهاى مناسبى انجام شده، افزود: استقرار سازمان الكترونيک و راهنماهاى بالينى نيز در سازمان بيمه سلامت به صورت جدی در حال انجام است.
 
همچنین محمدعلى نجفى، استاندار البرز نیز در این ديدار ضمن تقدیر از اقدامات سازمان بیمه سلامت، به تشريح وضعيت كلى بهداشت و درمان استان البرز پرداخت و گفت: استان البرز از لحاظ صنعت داروسازى نيز در شرايط مناسبى قرار دارد و وزير بهداشت در چند ماه اخیر ۷ سفر به استان البرز داشت و از شرايط بهداشت و درمان استان بازديد كرد.
 
استاندار البرز در پایان با اشاره به اقدامات مناسب بهداشتی و درمانی به واسطه اجرای طرح تحول سلامت در این استان، خاطرنشان کرد: در سال‌های ۹۱ و ۹۲ مشکلات زیادی در حوزه سلامت وجود داشت و اثرات بدی نیز بر بیماران گذاشته بود، اما اجرای طرح تحول سلامت توانست شرایط بهداشت و درمان کشور و استان البرز را متحول کند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٧ - ١٣:٣٩ / شماره خبر: ١٨١٠٨٤ / تعداد نمايش: 515

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج