وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با حضور مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی:

رونمایی از یک دستگاه تجهیزات پزشکی برای انجام اعمال جراحی مفاصل

 

 

دکتر مسائلی در اولین روز سفر خود به استان آذربایجان شرقی و با حضور در مرکز رشد فناوری تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، از دستگاه بلیدشیور آرتورسکوپی رونمایی به عمل آورد.

 

 

 

به گزارش وبدا، براساس این گزارش، دستگاه بلیدشیور آرتورسکوپی Riton 10-80، اولین محصول ایرانی دارای استاندارد و تاییدیه IRC وزارت بهداشت است، این محصول در هفت مدل تیغه Radius-Full Radius-bur-Round cut-Aggressive-Aggressive pluse-Tomcat طراحی و برای اولین بار در ایران تولید شده و دارای کارایی بالا و استحکام مورد نیاز است.

 

 

 

گفتنی است، به جز کشورهای اروپایی و آمریکایی، این دستگاه در کشورهای همسایه به خصوص کشور چین، نمونه ای نداشته و عمده ترین تولیدکننده آن کشور آمریکا است.

 

 

 

این دستگاه از لحاظ کیفیت با نمونه های خارجی برابری می کند، اما قیمت آن با نمونه خارجی خود اختلاف بسیاری دارد و قیمت نمونه ایرانی این دستگاه 38 میلیون تومان و قیمت نمونه خارجی بين 130 تا 160 میلیون تومان است. همچنین اين دستگاه جهت تراشيدن و خارج كردن بافت هاي صدمه ديده داخل مفاصل كاربرد دارد.

 

بنابر این گزارش، دستگاه بلیدشیور آرتورسکوپی Riton 10-80، ساخت ایران بوده و کیفیت بالایی دارد و به غیر از بازار داخلی، توان ارائه به بازارهاي بین المللی را نیز دارد. تولید این وسیله در داخل ضمن اشتغال زایی برای قشر فارغ التحصیل و متخصص می تواند نیاز کشور را به واردات این محصول مرتفع سازد و تولید را از انحصار چند کشور خاص خارج کند.
 
ارتروسكوپي روشي از جراحي براي انجام عملهاي تشخيصي و ترميمي مفاصل است كه بوسيله وارد كردن دوربين در مفصل بيمار انجام مي گيرد كه اصطلاحا به آن جراحي ليزري نيز گفته مي شود. به دليل بسته بودن جراحي و عوارض بسيار كمتر نسبت به روشهاي باز، اين روش جايگزين عمل هاي باز مفاصل شده است. 
دستگاه شيور ارتروسكوپي در جراحيهاي تشخيصي و ترميمي رباط هاي مفاصل زانو از قبيل رباطهاي صليبي Acl و Pcl و همچنين ترميم رباطهاي مفصل شانه مورد استفاده قرار مي گيرد.

تيغه اين دستگاه در فضاي بين مفصلي مي تواند بافتهاي نرم و سخت مورد نظر جراح را تراشيده و به همراه آب خارج نماید.
 
دستگاه شيور ارتروسكوپي riton براي اولين با در ايران توسط گروه مهندسان شركت درمان يار ايده گستر طراحي و توليد گرديده است./٢٠٧

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢١ شهريور ١٣٩٧ - ٠٩:٤٩ / شماره خبر: ١٨١٠٤٥ / تعداد نمايش: 882

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج