وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در حاشیه دیدار وزیر دادگستری عنوان کرد:

تصمیمات موثر وزارت بهداشت و وزارت دادگستری برای مراقبت از حقوق مردم/ برخورد با احتکار کنندگان احتمالی دارو بر عهده قوه قضائیه است

 
وزیر بهداشت در حاشیه صبحانه کاری با وزیر دادگستری ضمن تشکر از وزارت دادگستری، گفت: در این نشست، مقرر شد کمیته مشترکی بین وزارت بهداشت و وزارت دادگستری به ریاست رییس سازمان تعزیرات حکومتی و با هدف مراقبت بیشتر از حقوق مردم در حوزه سلامت و برخورد با متخلفین این حوزه تشکیل شود.
 
به گزارش وبدا، دکتر سیدحسن هاشمی ضمن بیان این مطلب، درخصوص سوالی مبنی بر احتکار احتمالی دارو و تجهیزات پزشکی در انبارهای غیرمجاز، اظهار داشت: ممکن است متخلفینی در داروخانه و مکان های دیگر، مبادرت به احتکار دارو و تجهیزات پزشکی کنند که با آنها برخورد قانونی خواهد شد. 
 
دکتر هاشمی با تاکید بر اینکه وظیفه وزارت بهداشت مراقبت از اصالت دارو و عدم افزایش قیمت آنها است، افزود: تصور می کنم در حوزه احتکار دارو و تجهیزات پزشکی، مسئولیت با سایر دستگاه ها است و چنانچه در زمینه احتکار دارو و تجهیزات پزشکی احتکاری صورت گیرد، برخورد با متخلفین این حوزه بر عهده نیروی انتظامی و دستگاه قضایی است. البته وزارت بهداشت، شرکت های دریافت کننده ارز و واردکننده دارو و داروخانه ها را در صورت تخلف در زمینه احتکار دارو و تجهیزات پزشکی به حکم قاضی از بسیاری از امتیازات محروم خواهد کرد. 
 
وزیر بهداشت ابراز امیدواری کرد که در حوزه سلامت هیچگونه تخلفی صورت نگیرد؛ چراکه تخلف به ویژه در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی از نظر افکار عمومی قابل قبول نیست زیرا با جان انسان ها سروکار دارد.
 
دکتر هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه تا جایی که اطلاع دارم و دیده ایم تخلفات از این قبیل موارد بسیار نادر بوده و امیدواریم شاهد تخلفی در این حوزه نباشیم. /203

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٧ - ١١:٢٦ / شماره خبر: ١٨٠٩٩٥ / تعداد نمايش: 679

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج