وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت در حاشیه دیدار مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت:

رصدخانه سلامت می تواند در برنامه ریزی و تصمیم گیری ها موثر باشد

 
معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت در حاشیه دیدار دکتر احمد المنظری، مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت با اشاره به اولین سفر وی به ایران، گفت: در این سفر ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه سلامت ایران به مدیر منطقه مدیترانه شرقی و هیات همراه وی، بازدیدهایی از معاونت ها و حوزه های مختلف وزارت بهداشت صورت گرفت. 
 
به گزارش وبدا، دکتر علی اکبر حق دوست در حاشیه دیدار مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت، با بیان اینکه بازدیدهای دکتر المنظری از حوزه های سلامت به دلیل کمبود وقت، صرفا در استان تهران انجام شد، افزود: در همین راستا وی در جریان فعالیت سامانه خدمات یکپارچه سلامت (سیب) قرار گرفت و در جلسه ای که به منظور آشنایی با برنامه های وزارت بهداشت از جمله برنامه اصلاح ساختار درمان جهت افزایش کارایی سیستم و استفاده بهتر از منابع و برنامه هایی برای ارتقای کیفی ارائه خدمات سلامت، برگزار شد، حضور یافت. 
 
دکتر حق دوست افزود: همچنین در ادامه، مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت، ضمن بازدید از رصدخانه سلامت، به صورت عملی در جریان منابع اصلی اطلاعات در این حوزه قرار گرفت.  
 
معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت با بیان اینکه اطلاعات موجود در رصدخانه سلامت می تواند در برنامه ریزی و تصمیم گیری ها کمک موثری باشد، گفت: در این راستا توانستیم از مستندات و اطلاعات قابل ملاحظه ای که کمتر استفاده می شد، استفاده عملی و کاربردی داشته باشیم.
 
دکتر حق دوست با اشاره به جایگاه مطلوب ایران در منطقه و حتی در دنیا در حوزه سلامت، افزود: خوشبختانه ایران در برخی مسائل، جایگاه قابل قبول و منحصر به فردی دارد و جزو کشورهای پیشرو است، این در حالی است که در برخی مواقع، به دلیل بروز مشکلات و مواجهه با آنها، متوجه پیشرفت های کشور در بسیاری از زمینه ها نمی شویم. 
 
وی تصریح کرد: شاید در منطقه و حتی در دنیا کمتر کشوری وجود داشته باشد که به دنبال پیاده سازی برنامه اصلاحات خودجوش و کشوری باشد. زمانی که عزم و اراده ایجاد می شود ما با سرعت بی نظیر و غیر قابل رقابت پیش می رویم. برای مثال در سال های گذشته در برنامه کنترل جمعیت با برنامه ریزی و مدیریت صحیح، زودتر از زمان انتظار به هدف رسیدیم.
 
معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه در برنامه کاهش پرداختی از جیب، توانستیم در دو سال، میزان پرداختی را از ۵۸ درصد به ۳۵ درصد کاهش دهیم، گفت: در یک سال گذشته برنامه ارتقای کارایی و مدیریت بهتر هزینه ها را داشتیم و از این طریق توانستیم ظرف سه ماه مصرف آنتی بیوتیک ها و داروهای خاص را بیش از ۲۵ درصد کاهش دهیم.
 
دکتر حق دوست در پایان یکی از اهداف سفر مدیر منطقه مدیترانه شرقی به ایران را به اشتراک گذاشتن تجربیات موفق با تیم های بین‌المللی بیان کرد و اظهار داشت: امید است که در راستای این سفرها تبادل تجربیات در راستای ارتقای سطح حوزه سلامت صورت گیرد./203

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٧ - ١٥:٣١ / شماره خبر: ١٨٠٩٦٩ / تعداد نمايش: 531

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج