وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

بازدید مدیرکل دفتر سلامت روان از مراکز خدمات جامع سلامت شهرى و روستايي استان اردبیل

مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت از دو مرکز ارائه خدمات جامع سلامت در شهر و روستا در استان اردبیل بازدید کرد.

به گزارش وبدا، دکتر احمد حاجبی در حاشیه این بازدید ضمن اعلام رضایت از خدمات ارائه شده در مراکز استان اردبیل گفت: ميزان ارائه خدمات در استان اردبیل و میزان شناسایی بیماران نسبت به متوسط کشوری خوب است. تیم ارائه خدمات نیز آموزش ها و دوره های لازم را دیده بودند. البته لازم است که توانمندسازی پزشکان با قدرت بیشتری انجام شود.

وی در ادامه افزود: از یک مرکز خدمات جامع سلامت شهری و یک مرکز خدمات جامع سلامت روستایی به عنوان نمونه بازدید مفصلی انجام شد.

مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت ادامه داد: ادغام خدمات سلامت روان در نظام مراقبت های اولیه بهداشتی به خوبی صورت گرفته، با این تفاوت که در حال حاضر در شهر علاوه بر مراقب سلامت و پزشک، کارشناس سلامت روان هم داریم.

دکتر حاجبی با بیان اینکه در این بازدید مشخص شد که حضور کارشناس سلامت روان می تواند در این حوزه باعث ارتقای كمى و كيفی خدمات سلامت روان شود، خاطرنشان کرد: البته در روستاها عمدتا بهورز، کارِ شناسایی اولیه بیمار را انجام می دهد و در صورت نیاز براي تشخيص، فرد را به پزشک خانواده ارجاع می دهد و باز در صورت نیاز بیمار به سطح تخصصی خدمات ارجاع داده می شود./216/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٦ مرداد ١٣٩٧ - ١٢:٢٧ / شماره خبر: ١٧٩٦٤٨ / تعداد نمايش: 419

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج