وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون اجتماعی وزیر بهداشت در مراسم روز جهانی دوچرخه:

شهرهای ایران باید به سمت دوچرخه‌مدار شدن پیش بروند/ باید به سمت ورزش و دوری از کم ‌تحرکی حرکت کنیم

مراسم روز جهانی دوچرخه در آکامی ملی المپیک با حضور دکتر سید محمد هادی ایازی، معاون اجتماعی وزیر بهداشت، برگزار شد.

 

به گزارش وبدا، دکتر سیدمحمدهادی ایازی در این مراسم، اظهار داشت: افزایش بیماری‌های غیرواگیر و ۴۸ درصد مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی به ما گوشزد می‌کند که بیشتر به سمت ورزش و دوری از کم ‌تحرکی حرکت کنیم.

 

معاون اجتماعی وزیر بهداشت، افزود: در هفته گذشته دو مناسبت مهم در حوزه سلامت داشتیم که شامل روز جهانی دوچرخه و محیط زیست بودند. من در تهران توفیق دوچرخه‌سواری نداشته‌ام ، اما در مسافت‌های بین ۳۰ تا ۵۰ کیلومتر دوچرخه‌سواری کرده و آن را بسیار مفید می‌دانم.

 

دکتر ایازی در ادامه با اشاره به تجربیات جهانی و همچنین ایرانی در زمینه دوچرخ‌پذیر کردن شهرها گفت: شهرهای ایران باید به سمت دوچرخه‌مدار شدن پیش بروند، زیرا از این طریق، مشکلات محیط زیست، حمل و نقل و سلامت برطرف یا بسیار کم می‌شود.

 وی همچنین با در تشریح پرداختن به سبک زندگی سالم گفت: دوچرخه‌سواری فقط یک ورزش نیست و باید یک سبک زندگی باشد. در شهرهای شمالی کشور به ویژه بستر مناسبی فراهم است و امیدوارم در آینده نزدیک مردم از دوچرخه به عنوان یک وسیله رایج حمل و نقل و تردد استفاده کنند.

 

معاون اجتماعی وزیر بهداشت در پایان با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی و آموزش در زمینه سلامت و محیط زیست، گفت: در وزارت بهداشت رویکرد فرهنگ‌سازی و آموزش را به ویژه از طریق شورای فرهنگ سلامت و دفتر آموزش و ارتقای سلامت دنبال می‌کنیم و در زمینه دوچرخه‌سواری نیز باید این کار انجام شود. امید است که روزی برسد که بگوییم شهر تهران و دیگر شهرهای ایران به تعداد ساکنان‌اش، دوچرخه‌سوار دارد.

 گفتنی است امروز، 21 خرداد 1397، آیین نکوداشت روز جهانی دوچرخه در آکادمی ملی المپیک از سوی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد که در این مراسم با اهدای لوح تقدیر و تندیس به سفیران برگزیده دوچرخه‌سواری از آنان تقدیر شد. همچنین معاون اجتماعی وزیر بهداشت  نیز، به دلیل اهتمام و حمایت از ورزش سلامت‌ محور مورد تقدیر قرار گرفت و سند ملی دوچرخه‌سواری شهری به دست دکتر ایازی رونمایی و امضا شد.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢١ خرداد ١٣٩٧ - ١٣:٣٩ / شماره خبر: ١٧٧٦٤١ / تعداد نمايش: 852

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج