وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در دیدار با وزیر بهداشت:

اقدامات ایران در توسعه بهداشت و درمان قابل تحسین است

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت با تقدیر از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در توسعه بهداشت و درمان، گفت: دیگر کشورهای جهان نیز باید از این تجربیات در کشور خود استفاده کنند.

به گزارش وبدا، تِدروس آذانوم قبریسوس' در دیدار با دکتر هاشمی وزیر بهداشت کشورمان در پاکستان گفت: صنعت تولید دارو در ایران از پیشرفت قابل توجهی برخوردار بوده و ایران داروهای با کیفیتی تولید می کند.

وی اضافه کرد: می توانیم از تجربیات ایران در این زمینه برای دیگر کشورها استفاده کنیم، زیرا در برخی موارد دسترسی به داروی با کیفیت در مواردی از مشکلات عمده این سازمان است.

وی با بیان اینکه در آینده نزدیک به تهران سفر کرده و بیش از گذشته با پیشرفت های ایران در زمینه گسترش بهداشت و درمان آشنا می شود، ادامه داد: امید است در آن سفر، زمینه همکاریهای محکم تر ایران و سازمان جهانی بهداشت فراهم شود.

تدروس آذانوم قبریسوس در بخش دیگری از سخنانش با تقدیر از اقدامات وزارت بهداشت ایران در زمینه اختصاص اعتبارات مناسب به بهداشت شهروندان، گفت: تهران در زمینه تحقیقات سرطان عملکرد عالی دارد و می توان از تجربیات ایران در این زمینه نیز استفاده کرد.

ایجاد مرکز منطقه ای برای استفاده از تجارب بهداشتی ایران
براساس این گزارش دکتر هاشمی وزیر بهداشت کشورمان نیز در این دیدار گسترش همکاری سازمان بهداشت جهانی با این کشور را خواستار شد و افزود: ایران در اجرای برنامه های سلامت شهروندان با سازمان جهانی بهداشت مشارکت خوبی دارد، بنابراین، این همکاری باید تداوم یابد.

دکتر هاشمی گفت: دولت ایران تلاش می کند تا اصلاحاتی را در بخش سلامت شهروندان انجام دهد و حمایت و کمک سازمان بهداشت جهانی در این خصوص برای ایران اهمیت دارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان سخنانش در این دیدار گفت: سازمان جهانی بهداشت می تواند، مرکز منطقه ای برای بهره گیری از تجربیات ایران در بخش سلامت راه اندازی کند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٨ مهر ١٣٩٦ - ٠٨:٣٥ / شماره خبر: ١٦٧٠٢٥ / تعداد نمايش: 2214

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج