وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی تهران مطرح کرد:

رتبه 74 دانشگاه علوم پزشکی تهران در بین 800 دانشگاه برتر دنیا

 رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در روز انتصاب من به عنوان رییس این دانشگاه، وزیر بهداشت توصیه هایی از جمله هفکری با اساتید با تجربه و پیشکسوت، استفاده از نیروی جوان و جسور و ایجاد فضای با نشاط و زنده در دانشگاه را مطرح کردند که این موارد را سرلوحه کار خودم در 4 سال اخیر قرار دادم.

به گزارش وبدا، دکتر علی جعفریان در مراسم تکریم خود و معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران، اظهار داشت: برنامه 4 ساله دانشگاه علوم پزشکی تهران در دی ماه سال 92 به تصویب هیات رییسه این دانشگاه رسید و مبنای کار ما قرار گرفت. همچنین به سفارش رییس جمهوری، طرح دست های مهربان برای رسیدگی به وضعیت شهرستانهای استان تهران آغاز و تا کنون 14 دوره اجرا شده و توانسته 19 هزار ویزیت را انجام دهد.

وی با اشاره به آغاز اجرای طرح تحول سلامت از اردیبهشت ماه سال 93، گفت: علاوه بر آغاز این طرح، برنامه های طرح تحول آموزش در سال 94 و تحول در بهداشت در سال 95، در دانشگاه علوم پزشکی تهران همزمان با سایر دانشگاه های علوم پزشکی آغاز شد.

رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآور شد: علاوه بر اجرای برنامه های طرح تحول سلامت، تکمیل شبکه بهداشت در تهران و در مناطق تحت پوشش این دانشگاه را در دستور کار قرار دادیم و لازم بود که برنامه های در حال اجرا را رصد، پیگیری و پایش می کردیم. همچنین هیات رییسه دانشگاه با ترکیب کامل توانست 60 جلسه را در محیط مانند دانشکده ها، بیمارستانها و شبکه های بهداشت برگزار کند.

دکتر جعفریان با بیان اینکه از مهرماه 92 تا شهریورماه امسال، 48 گزارش مکتوب ارائه دادم، افزود: خوشحالیم که در حوزه بین المللی سازی دانشگاه علوم پزشکی تهران، علاوه بر جذب 800 دانشجوی خارجی، توانست به عنوان اولین دانشگاه علوم پزشکی در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا، به عضویت 8M یا مجمع ملی سلامت در آید.

 

وی با اشاره به افزایش تعاملات بین المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران در 4 سال گذشته، گفت: در این مدت توانستیم علاوه بر دیدار و نشست با  مسئولان سازمان جهانی بهداشت، با چندین دانشگاه معتبر دنیا نیز تعامل داشته باشیم و تفاهم نامه های همکاری در حوزه های مختلف را امضا کنیم.

رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص وضعیت علمی این دانشگاه در عرصه بین الملل، خاطرنشان کرد: از نظر رتبه بندی بین المللی در گزارش سال 2017  نظام رتبه بندی استنادی ESI، دانشگاه علوم پزشکی تهران در رتبه 697 بخش استانادات و 380 در بخش تعداد مقالات بود. همچنین این دانشگاه در پایگاه رتبه بندی تامیز، رتبه 74 آموزش را در ارزیابی 800 دانشگاه برتر دنیا کسب کرده است.

دکتر جعفریان تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای شاخص  131H index  است که 37 واحد از دانشگاه رتبه دوم علوم پزشکی کشور بیشتر است و بالاترین میزان را در بین همه دانشگاه های کشور شامل علوم پزشکی و غیر علوم پزشکی دارد.

وی در پایان ضمن تقدیر از خدمات معاونین و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستانها در طول دوران تصدی مسئولیت خود در دانشگاه علوم پزشکی تهران، یادآور شد: در زمان انتصابم هیچ نسبت سببی و نسبی و ژن خوب نداشتم. من با همان لباس امروز به این مراسم آمده ام که با آن در مراسم انتصابم در سال 92 حضور یافته بودم اما از نظر بدنی، کوچک تر هم شده ام. اعتقاد دارم که به هیچ عنوان اجازه نداریم منافع شخصی را در اولویت کار خود قرار دهیم.

گفتنی است در پایان این مراسم و با حضور وزیر بهداشت، از خدمات دکتر جعفریان تقدیر و دکتر عباسعلی کریمی به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران معارفه شد./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١٦ مهر ١٣٩٦ - ١٥:٤٧ / شماره خبر: ١٦٦٩٥٢ / تعداد نمايش: 2399

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج