وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در نشست مشترک مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت با سرپرست اداره کل سلامت شهرداری تهران مطرح شد:

استفاده از ظرفیت‌های شهرداری تهران برای توسعه طب ایرانی

مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت بر اهمیت اصلاح سبک زندگی و بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های فعال اثرگذار در حوزه سلامت تاکید کرد.

به گزارش وبدا، دکتر محمود خدا دوست در نشست مشترک با سرپرست اداره کل سلامت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، با اشاره به اهمیت پیشگیری به عنوان شعار اصلی وزارت بهداشت و اولویت آن بر درمان، بر ضرورت اصلاح سبک زندگی به عنوان پیام اصلی طب ایرانی تاکید کرد و گفت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های این مکتب طبی به صورت قانونمند و منطقی و به دور از افراطی‌گری، در دستیابی به این هدف، بسیار مهم و موثر است چراکه در ارتقای سلامت جامعه، تاثیر مستقیم دارد.

وی افزود: وزارت بهداشت با تعامل با سازمان‌های فعال در حوزه سلامت که تحت پوشش این وزارتخانه نیستند، از جمله شهرداری تهران که به دلیل نوع فعالیت و زیرساخت‌های در اختیار، تعداد زیادی از مردم را تحت پوشش خدمات خود دارد، می‌تواند موجب تحقق اهداف مهم خود و شعار «پیشگیری بهتر از درمان است» شود.

بر اساس این گزارش، زینب نصیری، سرپرست اداره کل سلامت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران نیز تغییر سبک زندگی را لازمه زندگی امروز مردم جامعه دانست و گفت: سیاست‌های تشویقی در حوزه سلامت باید مورد توجه قرار گیرد و دست‌اندرکاران این حوزه به انجام اقدامات داوطلبانه ترغیب شوند.

وی افزود: شهرداری تهران می‌تواند از ظرفیت زیرساخت‌های در اختیار خود، از جمله سراهای محله، فرهنگسراها، فضاهای تبلیغاتی در فضای شهری، ایستگاه های مترو و اتوبوس و تلویزیون‌های شهری، برای آشنایی مردم با آموزه‌های طب ایرانی در زمینه اصلاح سبک زندگی و ارتقای سلامت جامعه بهره گیرد./229/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٧ - ١٥:٢٦ / شماره خبر: ١٧٥٣٨٧ / تعداد نمايش: 1144

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج